Artykuł:
Konwersja roweru na elektryczny – idealne rozwiązanie na wakacyjną wyprawę!
Napisany przez white, dnia 2019-08-12 17:04:22
Ciepłe dni to doskonały pretekst by wyczyścić z kurzu nasz jednoślad i przygotować go do letnich wycieczek. Być może właśnie teraz jest najlepsza okazja, aby pomyśleć również o konwersji roweru na elektryczny.
Dzięki temu zyskamy dodatkowe wspomaganie, które ułatwi pedałowanie i pokonywanie długich dystansów. To świetna okazja na poznanie nowych możliwości podróżowania, także dla osób starszych i ograniczonych kondycyjnie. Przygotowaliśmy dla was kilka zdań o tym, czy warto przerobić rower na elektryczny – zapraszamy do lektury!
Jak przerobić rower na elektryczny?
Choć brzmi skomplikowanie, przerobienie roweru na elektryczny jest bajecznie proste. Dzięki gotowym zestawom, np. dostępnym w ofercie polskiego producenta - firmy ZibiBike, zrobimy to intuicyjnie, w dosłownie kilka chwil. Zestaw składa się z silnika elektrycznego do roweru o mocy 250W, baterii w formie bidonu lub na stelażu bagażnika, a także jednego lub dwóch przewodów do ich połączenia. Wystarczy zamontować poszczególne podzespoły w odpowiednich miejscach, zgodnie z dołączonym do zestawu manualem i… gotowe! Ruszamy na wakacyjne przejażdżki rowerem ze wspomaganiem elektrycznym. Na zestaw elektryczny do roweru cena zaczyna się od 2 000 zł.
Zestaw elektryczny do roweru nie zawiera wyświetlacza, ale firma ZibiBike zrezygnowała z niego celowo – upraszcza to konstrukcję i montaż. W jej miejsce, producent oferuje swoim klientom aplikację na systemy Android i iOS, dzięki której możemy stale monitorować napę elektryczny do roweru. Zestaw jest wysoce niezawodny i skonstruowany tak, by nie wadzić w jeździe oraz prezentować się estetycznie. Silnik elektryczny do roweru, schowany w piaście koła i bateria, do złudzenia przypominająca bidon, sprawiają, że dla zwykłego przechodnia trudno odróżnić rower wspomagany elektrycznie od roweru tradycyjnego. Bateria, w zależności od pojemności, pozwala na pokonanie od 60 do 120 km ze wspomaganiem pedałowania. Czas pełnego ładowania to 3-4 h.
Poniżej przykłady konwersji roweru na elektryczny z Zibibike.pl
Rowery ze wspomaganiem elektrycznym na wakacje – dlaczego warto?
Jak już wspomnieliśmy, napęd elektryczny do roweru nie gwarantuje w pełni automatycznej jazdy i nie zastępuje skutera czy elektrycznej hulajnogi. Jego zadaniem jest wsparcie rowerzysty w nabieraniu prędkości – w letnie dni to nieoceniona zaleta. Pokonywanie kilometrów w upały nie bywa już tak bardzo męczące, tak samo w przypadku wzniesień czy długodystansowych tras. Przerobienie roweru na elektryczny to zatem doskonała opcja na wakacyjny wyjazd. Taki jednoślad świetnie sprawdzi się np. na nierównym, górskim terenie (napęd elektryczny do roweru – zestaw na tylne koło) albo na wieloetapowej, kilkusetkilometrowej, asfaltowej trasie (napęd elektryczny do roweru – zestaw na przednie koło).
Z zalet roweru ze wspomaganiem elektrycznym skorzysta każdy rowerzysta. Najwięcej możliwości otwiera się jednak przed osobami, które dotąd musiały rezygnować z ukochanej aktywności fizycznej i urlopowych wycieczek rowerowych. Dzięki silnikowi elektrycznemu do roweru, wielogodzinna jazda znów jest w ich zasięgu – niewielkim nakładem sił pozwala zachować dobrą kondycję fizyczną i zdrowotną, a także poczuć wiatr we włosach, pokonując malownicze szlaki, np. w Sudetach lub na Morzem Bałtyckim. Rozwój infrastruktury rowerowej oraz popularność na tę formę aktywnego wypoczynku stale się rozwijają, dlatego warto zastanowić się nad konwersją roweru na elektryczny – choćby po to, by zapewnić sobie nowe możliwości i doznania w trakcie wakacji!
Użyte tagi: rowery, jazda, relaks, podróże