Artykuł:
W czym powinno się przechowywać jedzenie?
Napisany przez link, dnia 2019-07-10 11:35:26
Jak powszechnie wiadomo, przechowywanie jedzenia to niezmiernie obszerny temat, ważny zarówno z praktycznego, jak i czysto gastronomicznego punktu widzenia.
To właśnie od należytego przechowywania jedzenia zależy bowiem, czy, przykładowo, nasze drugie śniadanie w pracy będzie zawsze pyszne i zdrowe, czy też raczej będziemy się zmuszać do spożycia tego posiłku. W dzisiejszym artykule nieco bliżej przyjrzymy się kwestii wspomnianego przechowywania jedzenia i podzielimy się kilkoma radami, jak utrzymywać jedzenie w znacznie lepszym stanie.
Aktualne trendy, zarówno te w zakresie praktycznego przechowywania produktów spożywczych, jak i czysto designerskie, pokazują, że świetnym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w zestaw słoiczków, przeznaczonych na trzymanie długotrwałych produktów, takich jak między innymi płatki śniadaniowe, bakalie, orzechy i innego rodzaju dodatki śniadaniowe. Tego typu jedzenie ma to do siebie, że rzadko kiedy jesteśmy w stanie wykorzystać całą zawartość pudełka za jednym razem, toteż ważne staje się to, gdzie odłożymy pozostałą resztę, mogącą nam służyć choćby do kolejnego posiłku. Słoiki na jedzenie są świetnym rozwiązaniem, a dodatkowo wyglądają naprawdę atrakcyjnie, zwłaszcza na solidnej, drewnianej półce zlokalizowanej w kuchni.
Czytaj - Drugie śniadanie na masę – co zjeść?
Przejdźmy tymczasem do kwestii zabierania jedzenia do pracy. Przede wszystkim, powinniśmy pamiętać, że przechowywanie jedzenia powinno być dostosowane do konkretnego produktu spożywczego, który chcemy utrzymać w odpowiednim stanie do spożycia przez nieco dłuższy czas. Co za tym idzie, nasze gospodarstwo domowe powinniśmy przede wszystkim wyposażyć we właściwe woreczki, folie i opakowania wykonane z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku, do których bez najmniejszego problemu spakujemy swoje jedzenie chociażby do biura. Nieco inaczej sprawa w przypadku potraw płynnych, odnośnie których powinniśmy postarać się o możliwie szczelne kubeczki. W ten prosty sposób możemy przynieść ze sobą do pracy nawet w pełni funkcjonalny, domowy „lunch box”, z którego możemy się częstować, ciesząc się świeżością zawczasu przygotowanych produktów. Co zaś szczególnie ważne, tego typu pojemniki są zazwyczaj bardzo proste w myciu i higienicznym utrzymaniu, zatem, już po konsumpcji, bez problemu będziemy je mogli oczyścić, chociażby pod bieżącą wodą w pracowniczym aneksie kuchennym.
Na koniec warto przypomnieć, że przecież nie samą pracą jednak człowiek żyje, toteż nawet jeżeli pracujemy na co dzień z domu bądź nie przygotowujemy jedzenia na wynos, powinniśmy mieć odpowiednie worki i śniadaniówki, które nie tylko pomogą nam spakować jedzenie, ale też uporządkować ewentualne resztki po posiłku. Trzymając żywność w ten sposób zapobiegniemy gromadzeniu się odpadków po całym domu i łatwiej będzie zgromadzić wszystkie odpadki biologiczne na potrzeby ich utylizacji w specjalnym, przeznaczonym do tego kontenerze na resztki biodegradowalne. Odpowiednie wykorzystanie tego typu sprzętów jak wspomniane woreczki na jedzenie przyda się zatem nie tylko do przechowywania żywności, ale i do jej sprawniejszej selekcji do wyrzucenia.
Użyte tagi: przechowanie, jedzenie, zdrowie