Artykuł:
Znajdź najlepszego dermatologa
Napisany przez Adv., dnia 2013-05-06 14:37:10
Kiedy dotykają nas problemy skórne, chcemy skorzystać z wiedzy lekarza dermatologa, który zdiagnozuje problem i pozwoli naszej skórze zdrowieć.
Kiedy dotykają nas problemy skórne, chcemy skorzystać z wiedzy lekarza dermatologa, który zdiagnozuje problem i pozwoli naszej skórze zdrowieć. Ranking dermatologów na ranking.abczdrowie.pl jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie mają jeszcze wybranego swojego lekarza.
Jak wybrać dermatologa
Dermatolog musi mieć wieloletnią praktykę dermatologiczną. Szczególnie ważny jest wybór lekarza dermatologa dla naszego dziecka, aby zaoszczędzić dziecku zbędnych podróży do lekarza i eksperymentowania z wieloma lekami. Chodzi więc o trafną i jednoznaczną diagnozę schorzeń. Lekarz rodzinny z kolei posiada ogólną wiedzę internistyczną, która czyni z niego lekarza pierwszego kontaktu dla wszystkich członków rodziny. Do dermatologa najczęściej potrzebne jest skierowanie, które otrzymamy od lekarza rodzinnego. Są różne problemy dermatologiczne i warto ze wszystkimi wybrać się do lekarza szybko. Niepozorne bowiem schorzenie, guzek czy uczulenie może skutecznie uprzykrzyć życie i zatruć spokój, a nawet okazać się niebezpieczną zmianą i być groźne dla naszego życia. Dobry dermatolog wykona wszystkie konieczne testy, zbada zmiany skórne, a w razie potrzeby przepisze leki lub wyśle pacjenta na zabieg.
Walka z trądzikiem
Trądzik jest jednym z najbardziej powszechnych zmian skórnych. Dotyczy głównie młodzieży, ale czasem zmagają się z nim również dorośli. Leczenie tej przypadłości bez konsultacji z lekarzem dermatologiem jest niemożliwe. Niestety do terapii nie wystarczy jedynie używanie drogeryjnych kosmetyków antytrądzikowych. Zazwyczaj niezbędne jest zastosowanie mocniejszych leków, nawet antybiotyków.
Nieestetyczne zmiany skórne
Jedną z bardziej nieprzyjemnych i nieestetycznych zmian skórnych jest czyrak. Powstaje on na skutek zapalenia komórki włosowej i otaczającej ją skóry przez gronkowca lub paciorkowca.
Pojawia się wówczas nieestetyczny i bardzo bolesny wrzód. Czyraków nie należy leczyć samodzielnie. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza dermatologa, aby uniknąć komplikacji, a te mogą być groźne. W przypadku czyraków znajdujących się w środkowej części twarzy zakażenie może przenieść się na sąsiadujące żyły, a z nimi w głąb czaszki i doprowadzić do zapalenia zatoki jamistej, choroby grożącej nawet śmiercią.
Użyte tagi: zdrowie, lekarze, uroda