Wakacyjny drogowskaz finansowy” – jak wybrać i sfinansować wakacje.
Szukając wymarzonego miejsca na spędzenie letniego urlopu warto zwracać uwagę nie tylko na hotel oraz okolicę wypoczynku, ważnym elementem planowania wyjazdu jest także sprawdzenie całkowitych kosztów jakie trzeba będzie ponieść jadąc na wakacje. Przygotowania do wakacji od strony planowania kosztów to oczywiście koszt zakupu samej wycieczki ,ale pamiętać trzeba także o zaplanowaniu funduszy na drobne wydatki na miejscu , warto też sprawdzić, jaką kartą płatniczą można posługiwać się w danym kraju, ile kosztuje ubezpieczenie oraz jakie są ceny podstawowych produktów – to wybrane rekomendacje z raportu „Wakacyjny drogowskaz finansowy” przygotowanego przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl oraz portalu turystycznego Wakacje.pl
Podjęcie decyzji urlopowej, wybór biura podróży i wykupienie wycieczki, jak wskazują autorzy raportu, dziś każdy może znaleźć atrakcyjną, także cenowo, ofertę dla siebie. Pomocnym narzędziem staje się Internet, gdzie szybko i kompleksowo można sprawdzić wiele ofert oraz dowiedzieć się o kosztach, jakie będzie trzeba ponieść jadąc na wakacje.
„Z naszych analiz wynika, że obecnie Polacy najczęściej poszukują wyjazdów 7 dniowych, w ofercie all inclusive, właśnie dlatego przygotowaliśmy zestaw podstawowych informacji dotyczących tego typu oferty biur podróży” – mówi Magda Krzywosińska z portalu turystycznego Wakacje.pl.
Mając w portalu bogaty wachlarz ofert, opinie internautów jak i rekomendacje sprzedawców na temat hotelu i miejsca urlopu, podjęcie decyzji jest łatwiejsze.
Jednak sam wybór destynacji nie powinien być jedynym elementem planowania urlopu. Często szukając wakacji dla siebie, zapomina się o kosztach dodatkowych, które trzeba będzie ponieść na miejscu. Nie zawsze niski koszt wycieczki oznacza to samo co całkowity koszt wakacyjnego odpoczynku. Ważnym elementem planowania wyjazdu powinno być sprawdzenie cen podstawowych produktów i usług oferowanych w danym kraju. Koszt wynajęcia samochodu, zakupu podstawowych produktów spożywczych czy ubezpieczenia może być niekiedy bardzo istotnym wydatkiem.
„Jadąc na urlop nie powinniśmy zapominać o naszych portfelach, dlatego warto wiedzieć, jaką kartą kredytową czy płatnicza będziemy mogli posługiwać się podczas zagranicznej wycieczki, w jakich godzinach pracują w danym kraju banki, czy jakie są zasady przeliczania kursu wymiany walut. Okazuje się, że czasem lepiej jest za wszystko na miejscu zapłacić karta niż wymieniać pieniądze w Polsce jeszcze przed wyjazdem” – wylicza Bartłomiej Samsonowicz, analityk Porównywarki finansowej Comperia.pl
Źródło: www.wakacje.pl