Zatem ważne jest, żeby obsługa powierzchni magazynowych rozumiała potrzeby także malej firmy czy przedsiębiorcy. W końcu coraz popularniejsze stają się formy zarobkowania w modelu small business, gdzie jedna osoba pracuje jako przysłowiowy one-man-show.
Jak wybrać magazyn na wynajem?
Wynajmując powierzchnie magazynowe dla małej firmy, warto sprawdzić, czy firma rozwija się i unowocześnia swoje powierzchnie. Czy dopasowuje swoją ofertę do potrzeb małego przedsiębiorcy i jak reaguje na oczekiwania klienta, który nie jest członkiem wielkiej korporacji?
Kluczową cechą powierzchni magazynowych na wynajem i magazynów dla małych firm jest ich modułowość, która umożliwia adaptację powierzchni do wymagań klientów. Obiekty magazynowe na powinny cechować się wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców znajdują się przy największych miastach w Polsce: Krakowie, Warszawie i Gdańsku, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp do dróg ekspresowych i autostrad. Warto także sprawdzić, czy obiekty magazynowe dopasowane są do specyfiki związanej z prowadzeniem mroźni oraz chłodni – możliwe jest także korzystanie z nich przez wielu najemców jednocześnie, wspólnie.
Poznaj – Rodzaje taśm termotransferowych – klucz do precyzyjnego oznaczania
Jakie wymogi powinien spełniać magazyn na wynajem?
W ofercie nowoczesnych powierzchni magazynowych które kierują swoją ofertę i do koncernów i do lokalnych, mniejszych przedsiębiorców powinny znaleźć się: bramy wjazdowe z poziomu „0”, wysokość składowania na poziomie 10 metrów netto, oświetlenie światłem w proporcji 12,5%, destryfikatory, oświetlenie LED, wysoka nośność posadzki – najlepiej o parametrze 5T/mkw, ogrzewanie gazowe poprzez promienniki i instalacja tryskaczowa zgodna z NFPA.
Poznaj – Jak działa firma logistyczna?
Coraz częściej spotyka się magazyny automatyczne – które mogą pracować ze stuprocentową sprawnością przez całą dobę. Dzięki rozwiązaniom automatyki magazynowej, poprawiane są wydajności procesów i skrócony czas dostawy, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Celem optymalizacji procesów kompletacji są automatyczne systemy składowania. Do systemów usprawniających składowanie towarów można zaliczyć również system gęstego składowania z platformą sterowaną radiowo. W celu optymalizacji i ułatwienia konfekcjonowania, stosowane są także antresole z przenośnikami taśmowymi i sorterami.