Złożenie sprawozdania finansowego do KRS

Zamierzasz złożyć do KRS sprawozdanie finansowe lub poinformować, że Twoja spółka nie jest zobowiązana do jego składania? Musisz wiedzieć, że każdy przedsiębiorca, który wpisany jest do rejestru przedsiębiorców KRS, musi złożyć zeznanie elektronicznie. Nie istnieje już możliwość składania dokumentów finansowych w formie papierowej.

 

Musisz pamiętać, że sprawozdanie trzeba zapisać w określonej strukturze i formacie, co wiąże się z utworzeniem jednego pliku HTML, który będzie zawierał wszystkie obowiązkowe elementy (bilans, rachunek zysków i strat,a także informacja dodatkowa). Pamiętaj, że plik powinien być zgodny także ze schematem XSD, który opisuje strukturę danych w sprawozdaniu. Najważniejsze jest jednak podpisanie zgłoszenia. Możemy do tego użyć kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego osoby, która zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz kierownika jednostki.

W przypadku, gdy jednostką kieruje organ wieloosobowy, podpis musi zostać złożony przez wszystkich członków. Bezpłatne złożenie zeznania jest dostępne, gdy złożenia dokona osoba, która została uprawniona do reprezentacji,a jej numer PESEL jest jawny w KRS. Jeśli nie ma opisanej osoby, możemy dokonać zgłoszenia przez jednego z profesjonalnych pełnomocników, na przykład radcę prawnego, adwokata lub zagranicznego prawnika. Możesz również złożyć oświadczenie o braku obowiązku sporządzenia i złożenia rocznego sprawozdania finansowego.

Wystarczy, że założysz konto na portalu eKRS, przygotujesz zgłoszenie, wybierając opcję “Informacja o braku obowiązku sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego”. Następnie, nie dodając żadnego załącznika, podpisujesz i wysyłasz swoje zgłoszenie. 

Po złożeniu zeznania w nie musisz się już martwić. Dostępne będzie w Repozytorium Dokumentów Finansowych, najszybciej, jak to możliwe. Informacje o statusie znajdziesz w zakładce “Powiadomienia”. O dalszym postępie zostaniesz poinformowany mailowo. 

 

Poznaj moduł e-Sprawozdanie finansowe – fillup.pl/e-sprawozdanie-finansowe-krs-online-jpk-sf/ – wygodne narzędzie pozwalające na spełnienie obowiązku elektronicznego wypełnienia i dostarczenia online Sprawozdania Finansowego w pliku xml JPK_SF do systemu eKRS lub do systemu KAS.

 

 

 

 

Co to są sprawozdania finansowe?

Definicja: Sprawozdania finansowe to raporty przygotowywane przez zarząd spółki w celu przedstawienia wyników finansowych i pozycji w danym momencie. Zestaw sprawozdań finansowych ogólnego zastosowania zazwyczaj zawiera bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie kapitału własnego oraz zestawienie przepływów pieniężnych. Oświadczenia te mają na celu przekazanie użytkownikom spoza firmy, takim jak inwestorzy i wierzycielom, dodatkowych informacji na temat sytuacji finansowej spółki. Spółki giełdowe są również zobowiązane do terminowego przedstawienia tych oświadczeń organom regulacyjnym.

 

 

Co oznaczają sprawozdania finansowe?

tego typu sprawozdania są głównym źródłem informacji finansowych dla większości decydentów. Dlatego rachunkowość finansowa i sprawozdawczość kładą tak duży nacisk na dokładność, wiarygodność i trafność informacji zawartych w sprawozdaniach finansowych.

Przykład

Bilans podsumowanie pozycji firmy w jednym dniu w określonym momencie. W bilansie wymieniono aktywa, pasywa i kapitał własny właścicieli w określonym dniu. W pewnym sensie bilans jest obrazem firmy z tego dnia. Inwestorzy i wierzyciele mogą korzystać z bilansu, aby analizować, w jaki sposób firmy finansują aktywa i operacje kapitałowe, a także aktualne informacje dla inwestorów.

Rachunek zysków i strat pokazuje przychody i koszty firmy w danym okresie. Większość firm wydaje roczne zestawienie dochodów, ale kwartalne i półroczne zestawienia dochodów są również powszechne. Użytkownicy mogą analizować rachunek zysków i strat, aby sprawdzić, czy firmy działają skutecznie i generują wystarczający zysk, aby sfinansować bieżącą działalność i wzrost.

 

Czytaj –

Co wprowadza Nowy Polski Ład?

Mieszczący się na wyspie okolonej fosą zamek wraz z 12 ha parkiem był w przeszłości jedną z najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce. Był siedzibą króla Polski Stanisława Leszczyńskiego oraz książąt Sułkowskich. Sale paradne zamku wraz z wystawami eksponatów są udostępnione dla zwiedzających. Zamek jest obiektem konferencyjnym i miejscem organizacji wszelkiego rodzaju imprez firmowych i prywatnych. Posiada hotel w kategorii 3* oraz własną gastronomię z obszerną restauracją.

Strefa biurowa znajduje się w nowoczesnym,przestronnym i w pełni wyposażonym trzykondygnacyjnym budynku.Oferujemy ponad 40 przestrzeni różnych rozmiarów od 25m2 do 58m2 mieszczących od 4 do 12 biurek,które mogą być idealnym miejscem dostosowanym do potrzeb zarówno niewielkich firm jak i większych organizacji.

Hotel Riviera to miejsce oddalone 15 min od obrzeży Warszawy oraz 11 km od Lotniska Modlin. Usytuowane z dla od zgiełku, zapewniającym ciszę i spokój. Dzięki naszemu położeniu Państwa szkolenie, konferencja, imprezy integracyjne itp. będzie w pełni kameralne.