Jak zrobić telekonferencję?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak w dzisiejszych czasach zrobić telekonferencję. Otóż - czynność ta jest naprawdę bardzo prosta. Aczkolwiek trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa oraz o tym, aby wszystko zorganizować w odpowiedni sposób. Czasami bowiem mogą pojawić się pewne problemy techniczne.

System do telekonferencji

Podczas przygotowywania się do telekonferencji, ważne jest to, aby zacząć ją punktualnie. Czas ma ogromne znaczenie – w końcu nikt nie chce czekać bezczynnie, aż konferencja w końcu się zacznie. Warto również pilnować czasu. Podczas dwóch godzin spotkania trzeba poruszyć każdy wątek – zacząć od wstępu, a także pamiętać o kilku minutach podsumowania i pożegnania. Ważne jest także to, aby wyznaczyć chociażby jedną osobę, która będzie robiła notatki podczas konferencji.

 

Od czego zacząć konferencję?

Początek telekonferencji jest naprawdę niesamowicie ważny. To własnie od niego zależy cały przebieg spotkania. Na początku warto sprawdzić listę obecności. Jeśli na konferencji znajdują się osoby, które się nie znają, należy je zapoznać, aby podczas spotkania panowała przyjazna atmosfera, która nie będzie krępować żadnej osoby. Następnie trzeba się przywitać. Nastrój prowadzącego powinien być jak najbardziej pozytywny, ponieważ emocje mogą udzielić się wszystkim uczestnikom konferencji. Cel na takim spotkaniu jest istotny. Konieczne jest poruszenie ważnych tematów oraz omówienie istotnych spraw. Zanim jednak telekonferencja się zacznie trzeba jeszcze zaprezentować zasady. Na spotkaniu skuteczna komunikacja jest ważna.

Należy pamiętać o:

 

  • adresowaniu pytań
  • przekazywaniu emocji
  • emocjach prowadzącego
  • przedstawieniu się przed każdą wypowiedzią danej osoby

 

Telekonferencje – jej zasady

System do telekonferencji w dzisiejszych czasach zyskał ogromną popularność. Aktywizacja uczestników w trakcie z całą pewnością przyniesie zadowalające rezultaty. Może się bowiem zdarzyć tak, że niektóre osoby będą za dużo milczeć. Należy wtedy zachęcić je do wypowiedzenia się na konkretny temat. Warto również zadawać interesujące pytania, które sprawią, że dyskusja będzie jeszcze bardziej ciekawa. Po omówieniu każdego punktu warto zrobić krótkie podsumowanie, ponieważ wtedy wiedza będzie bardziej przyswojona przez uczestników. Telekonferencje powinny być zakończone w odpowiedni sposób. Koniecznością jest pożegnanie się z każdym uczestnikiem. Oprócz tego – osoba, która prowadzi konferencję musi przypomnieć decyzję o dalszych działaniach oraz wysłać do wszystkich wiadomość podsumowującą spotkanie.

Niezależnie od pory roku Karpacz zapewnia idealne warunki do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń i aktywności outdoorowych. Lato to czas górskich wędrówek karkonoskimi szlakami, zima – integracja na stoku na dwóch lub jednej desce.

Klub Golfowy ''Lisia Polana'' jest obiektem sportowo-konferencyjnym mieszczącym się w przepięknej Dolinie Wkry zaledwie 45 km od centrum Warszawy w drodze na Gdańsk. Poza zapleczem golfowym na jakie składa się Mistrzowskiej Klasy 18-sto dołkowe pole oraz tereny do ćwiczeń posiadamy dwa ziemne korty tenisowe oraz duży teren wokół budynku.

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie oferuje wynajem sal wykładowych,pracowni komputerowych i auli. Szkoła umożliwia organizację konferencji,sympozjów, szkoleń i spotkań rekrutacyjnych.