Jak działa chmura?
Cloud, czyli nasza polska chmura, to technologia, która pozwala na przechowywanie różnorodnych danych na zdalnym serwerze, a nie na własnym dysku. Do jej największych zalet należy pojemność – ilość danych, które możemy przesyłać do chmury, jest niemal nieograniczona – oraz bezpieczeństwo i wygoda. Nasze pliki są tam zapisane i nie zostaną utracone, nawet jeśli zgubimy smartfona czy laptopa, a nasz komputer ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo mamy do nich dostęp z dowolnego miejsca – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, chmura jest bardzo powszechnym rozwiązaniem, z którego korzystamy na co dzień. Obsługuje nasze skrzynki pocztowe, katalogi zdjęć itp.
Wideokonferencje w chmurze
Cloud to praktyczne i bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich, którym zależy na szybkiej komunikacji oraz możliwości korzystania z funkcji wideokonferencyjnych, bez czasochłonnej instalacji czy konfiguracji. Zarządzanie funkcjami chmury jest proste i szybkie, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z tym każdy pracownik, bez wsparcia wykwalifikowanych pracowników działu IT. Kolejną zaletą korzystania z tego rodzaju wideokonferencji jest ich niski koszt, który można rozłożyć w czasie. Więcej na ten temat można dowiedzieć się u specjalistów w tym temacie – firmy VisionCube.
Co oferuje nam chmura w zakresie wideokonferencji?
Wykupując tego typu usługę od jednego z istniejących na rynku dostawców, takich jak Cisco Webex, Zoom, Lifesize itp. otrzymujemy dostęp do różnorodnych funkcji m.in.: pokoju spotkań, w którym jednocześnie może przebywać nawet kilkadziesiąt osób, ułatwiającego komunikację czatu tekstowego, możliwości udostępniania plików, czy książki adresowej. Plusem jest również możliwość dołączenia do spotkania z dowolnego urządzenia – komputera, tabletu czy smartfona.
Dlaczego warto?
Wideokonferencje to obecnie nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Pozwalają na szybką komunikację pomiędzy pracownikami przebywającymi w różnych oddziałach firmy i pracujących zdalnie, z domu. Eliminują konieczność utrzymywania dużych, drogich i niepraktycznych sal konferencyjnych czy wynajmowania auli i opłacania podróży służbowych. Nadają się do przeprowadzania różnorodnych spotkań, szkoleń, konferencji i warsztatów, a także do kontaktów z klientami i partnerami biznesowymi.