Konferencja klimatyczna wystartowała!!!

Premier Donald Tusk wziął udział w oficjalnym otwarciu szczytu. - Najważniejszym zadaniem konferencji jest ustalenie wspólnej wizji działań mających ograniczyć niekorzystne zmiany klimatyczne - mówił w niedzielę w Poznaniu Marek Nowicki, minister środowiska i zarazem prezydent konferencji ONZ.

Premier Donald Tusk wziął udział w oficjalnym otwarciu szczytu. – Najważniejszym zadaniem konferencji jest ustalenie wspólnej wizji działań mających ograniczyć niekorzystne zmiany klimatyczne – mówił w niedzielę w Poznaniu Marek Nowicki, minister środowiska i zarazem prezydent konferencji ONZ.

Od kilku dni w mieście trwały przedplenarne obrady. Wszyscy są zachwyceni Poznaniem, chwalą logistykę konferencji i urodę miasta. Z przygotowań dostaliśmy piątkę z plusem – mówił prof. Maciej Sadowski, szef zespołu przygotowującego COP 14.

Każdy kraj-gospodarz konferencji powinien dać gwarancję, że przebieg spotkań nie obciąży środowiska. Polski szczyt ma być "carbon neutral". To znaczy, że trzeba będzie zrekompensować naturze produkcję odpadów, zużycie energii oraz liczbę gazów, jaka powstanie podczas podróży delegatów czy ich zakwaterowania.

Liczeniem emisji zajęli się już eksperci z Krajowego Administratora Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE). Po zakończeniu szczytu podsumują, ile energii i materiałów zużyli uczestnicy, ile kilometrów pokonali i jakimi środkami transportu przyjechali. Następnie przeliczą to na emisje.

Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu szacuje, że konferencja w Poznaniu wyemituje 28-30 tys. ton CO2. To mniej niż zeszłoroczny szczyt na Bali (50 tys. t), ale więcej niż COP 10 w Buenos Aires (23 tys. t).


Poznań przygotowywał się do tej wielkiej konferencji od kilku miesięcy. Konferencja potrwa do 12 grudnia.


Źródło: gazeta poznań

Nieprzeciętna lokalizacja nad samym jeziorem w sercu Puszczy Piskiej,to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Mazur.Doceniony przez Gości nowy butikowy hotel dla dorosłych i młodzieży 16+.Doskonałe miejsce dla spragnionych ciszy, spokoju i błogiego relaksu.

Idealne miejsce do zatrzymania się podczas imprez na Stadionie Narodowym. Niedaleka stacja metra Trocka umożliwia szybki dojazd do centrum. Stare Miasto w zasięgu ręki. Dogodny dojazd do centów handlowych Arkadia i M1.

Pensjonat Wulpink to malowniczo położony obiekt nad Jeziorem Wulpińskim. Jest to urokliwe miejsce, idealne dla wszystkich, którzy szukają kameralnego miejsca do wypoczynku, a także dające znakomite warunki dla uprawiania sportów wodnych, jak i wszelkich innych form rekreacji w zielonym otoczeniu i bliskim kontakcie z naturą.