W końcu najczęściej bez ich miłości i starań zapewne nie stalibyśmy się dobrymi ludźmi, atrakcyjnymi dla swojej drugiej połowy. Przed ślubem również drużbowie szukają czegoś wyjątkowego, co mogliby sprezentować Panu Młodemu podczas wieczoru kawalerskiego. Co mu wręczyć, aby zapamiętał ten wieczór do końca życia? Po co nam w ogóle prezenty okołoślubne?
Tradycja wręczania
Bycie hojnym i możliwość obdarowywania drugiego człowieka, buduje w nas samych zadowolenie, poczucie szczęścia i radość. Cieszymy się, widząc gdy ktoś z wdzięcznością oraz uśmiechem przyjmuje nasz prezent. Ślub jest okazją również naznaczona prezentami. Zazwyczaj kojarzymy wręczanie drobnych upominków Parze Młodej, w ostatnich latach również żywa stała się tradycja wręczania drobnych prezentów gościom weselnych tj. cukierki, buteleczki z alkoholem, sukulenty czy pamiątkowe tabliczki.
Każdy kraj posiada swoje tradycje związane z prezentami podczas ślubu i wesela. Na ziemiach polskich obowiązywały np. zrękowiny, podczas których rodzice Pary Młodej wręczali sobie wzajemnie prezenty lub wywodziny, czyli forma wykupienia Panny Młodej przez Pana Młodego za pomocą np. słodyczy lub pieniędzy.
Zanim mężczyzna stanie się mężem…
Zanim przystąpimy do wymarzonego ślubu, drużbowie organizują Wieczór Kawalerski i Wieczór Panieński. Stereotypowo przyjęło się, że organizowane jest przyjęcie z wieloma atrakcjami, często powodującymi na twarzy kawalera rumieńce czy onieśmielenie. Często częścią takiej zabawy może być także obdarowanie przyszłego męża drobnym upominkiem, który ma mu przypominać te wyjątkową chwilę. Ale co najlepiej kupić?
Panu Młodemu można zdecydowanie dać prezent z dedykacją, a jednocześnie taki, który będzie praktyczny. Może być to np. skrzynka na alkohol lub wyjątkowy barek z kanistra. Wykonany ze stali, w trzech różnych kolorach, z grawerowanym tekstem, barek ma przegrodę na trunek oraz przegrody na szklanki lub inne drobiazgi. Można zakupić wersję z trzema lub sześcioma szklankami. Jest to na pewno prezent, który zostanie zapamiętany i odpowiednio wykorzystany po wszelkich uroczystościach, stanowiąc ozdobę domu.
Rodzina, ach, rodzina
Nieodzowna tradycją jest chwila, gdy podczas samego wesela składamy podziękowania za wychowanie i całą dobroć w kierunku naszych rodziców lub dziadków. Pomysłów na uświetnienie tej chwili jest wiele. Oczywiście najczęściej zwracamy się do swoich bliskich oficjalnie, przy wszystkich gościach, dedykując im specjalne podziękowania od serca, wiersz lub piosenkę. przy tej okazji bardzo często wręczamy drobny prezent np. kwiaty, album na zdjęcia, kosz z upominkami, biżuterię itp.
- Poznaj również – Najlepsze upominki świąteczne dla pracowników
Czasem, gdy życie układa się niestandardowo, to dziadkowie staja się tymi osobami, które nas wychowują i to im chcemy szczególnie podziękować. Dobrze widziane podziękowanie dla babci i dziadka obejmuje takie prezenty jak ramki z podziękowaniem, drzewo genealogiczne, zdobione pudełko prezentowe na drobiazgi czy grawerowane skrzynki na wino.
Oczywiście pomysłów na prezenty z okazji wesela jest zdecydowanie więcej. Przygotowując się do swojego Wielkiego Dnia warto również o nich pomyśleć.