Ciekawostki aplikacji messenger – o tym nie wiedziałeś!

W ostatnim czasie popularne dawniej SMS-y zostały zastąpione przez dużo wygodniejsze w użytkowaniu komunikatory internetowe. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście Messenger. Poza możliwością wygodnych rozmów ze znajomymi i tworzeniemgrupowych czatów oraz pokoi rozmów, ma wiele funkcji, które mogą urozmaicić, a czasem nawet ułatwić konwersację.


Bezpieczne rozmowy w Messengerze

Jedną z najnowszych możliwości Messengera są szyfrowane rozmowy. Można z nich skorzystać, chcąc bezpiecznie rozmawiać, bez względu na temat konwersacji. Jak to działa? W ustawieniach okna rozmowy z wybraną osobą należy wybrać opcję “przejdź do tajnej konwersacji”. Dzięki temu otwieramy czat w nowym oknie i od momentu uruchomienia, żadna rozmowa, video ani obraz nie będzie możliwy do odczytania na innym urządzeniu niż używane w trakcie rozmowy, bez podania ustalonego przez strony rozmowy klucza. Treść wiadomości nie jest dostępna dla nikogo poza nadawcą i odbiorcą – można to sprawdzić, porównując klucze na urządzeniach uczestników rozmowy. W razie potrzeby można udostępnić rozmowę osobom trzecim, ale nigdy nie będą one miały możliwości zobaczenia ich samodzielnie. Co więcej, podczas tajnej rozmowy istnieje możliwość ustawienia czasu, po jakim wysłana i wyświetlonawiadomośćma wygasnąć.

Poza szyfrowaniem rozmów, można skorzystać z opcji znikających wiadomości. Dzięki niej rozmowy są widoczne jedynie do czasu przeczytania ich przez drugą osobę i nie zapisują się na urządzeniu, a w przypadku zrzutu ekranu zrobionego przez jedną ze stron podczas takiej rozmowy, druga osoba otrzymuje powiadomienie. Aby uruchomić tryb znikających wiadomości, wystarczy w otwartym oknie rozmowy przytrzymać ekran i przeciągnąć go do góry lub włączyć tę opcję w ustawieniach okna rozmowy. Prywatne rozmowy nie będą też wliczane do liczby wiadomomości na messengerze.

 

Zmiana języka i statusu w aplikacji Messenger

Messenger oryginalnie działa w języku angielskim, istnieje możliwość, że po pobraniu jej i zainstalowaniu to właśnie ten język pojawi się w aplikacji. Wkażdej chwili można zmienić język aplikacji messenger z poziomu telefonu, logując się na konto Facebook. Przechodząc do menu, należy rozwinąć opcję ustawień prywatności oraz wybrać w ustawieniach język i region, a tam zaznaczyć, w jakim języku powinna działać aplikacja.

Korzystając z aplikacji, nie zawsze jesteśmy chętni do rozmowy i nie zawsze chcemy, aby znajomi z listy widzieli, kiedy i czy w ogóle jesteśmy zalogowani. Najprostszym wyjściem jest zmiana statusu. Po uruchomieniu aplikacji należy kliknąć w swój awatar, i przy opcji “status aktywności” wybrać, czy chcemy by znajomi byli informowani o naszej obecności na czacie. Ta opcja zadziała również na trwające rozmowy – uczestnicy czatu nie zobaczą czy wyświetliliśmy dana wiadomość. Opcja działa tylko na urządzeniu, na którym zostanie włączona.

 

 

Tło i emotikony Messengera

Urozmaiceniem każdej rozmowy w aplikacji są z pewnością gify, emotikony i reakcje na wiadomości. Dodatkową możliwością, pozasamym dodawaniem klasycznych emotek do rozmów jest możliwość zmiany ich rozmiaru. W jaki sposób? To bardzo proste – wystarczy wybraną ikonę przytrzymać palcem przy dodawaniu do wiadomości – wtedy zacznie zmieniać swój rozmiar.

Na każdą otrzymany tekst i obraz możemy zareagować, przytrzymując otrzymaną wiadomość i znakiem “+” wybierając odpowiedni symbol lub emotkę , której chcemy użyć w tym celu. W ten sam sposób można przesłać wiadomość otrzymaną przez jedną osobę innymznajomym z listy za pomocą opcji “prześlij” lub odpowiedzieć tylko na jedną wiadomość z rozmowy opcją “odpowiedz”.

Każdą rozmowę w Messengerze można dodatkowo dopasować kolorystycznie, a nawet zmienićstandardowy przycisk reakcji, czyli uniesionego kciuka. W oknie rozmowy trzeba otworzyć ustawienia i tam dowolnie dopasować kolory i przyciski za pomocą zmiany opcji “motyw” i “emoji”. Dzięki opcji “nicki” natomiast można każdemu z uczestników rozmowy nadać dowolną nazwę w danym czacie, by nie wyświetlało się tylko jego imię i nazwisko.

Źródło: Lepiej-widoczni.pl – portal o marketingu

AC Hotel by Marriott Wrocław to marka lifestylowa, należąca do sieci Marriott. Jest to pierwszy hotel AC w Polsce i pierwszy Marriott we Wrocławiu.

Hotel BoniFaCio SPA & Sport położony jest blisko przyrody w malowniczym zakątku Mazowsza, zaledwie godzinę drogi od Warszawy.

Dogodnie położony, trzygwiazdkowy hotel Śląsk jest idealnym miejscem na organizację konferencji i szkoleń w centrum Wrocławia.

Nowy Hotel Śląsk posiada ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2 osobowych oraz apartamentach, składających się z pokoju dziennego z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, osobnej sypialni oraz łazienki.