Jak zrobić saunę ogrodową?

Nie da się zaprzeczyć, że korzystanie z sauny posiada wiele prozdrowotnych właściwości, a także pozwala na głęboki relaks i odpoczynek. Jeżeli posiada się nieco cierpliwości i umiejętności manualnych, można zrobić ją samodzielnie. Jak jednak konkretnie się za to zabrać?

Nie da się zaprzeczyć, że korzystanie z sauny posiada wiele prozdrowotnych właściwości, a także pozwala na głęboki relaks i odpoczynek. Jeżeli posiada się nieco cierpliwości i umiejętności manualnych, można zrobić ją samodzielnie. Jak jednak konkretnie się za to zabrać?

Przygotowanie do budowy sauny ogrodowej

Tego typu przedsięwzięcie wymaga starannego zaplanowania. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie miejsce. Powinno być ustronne, co pozwoli zadbać o swoją prywatność, a także blisko drzwi od domu, dzięki czemu można szybko znaleźć się w środku, gdy już zakończy się korzystanie z sauny.

Następnie trzeba postawić fundament. Najbardziej praktyczna jest podstawa ścian z bloczków betonowych, a posadzka z kamieni. Pozwoli to stworzyć wnętrze utrzymane w tradycyjnym, nawiązującym do natury stylu. Taka decyzja znacznie ułatwi dalsze prace budowlane.

 

 

Budowa sauny ogrodowej – krok po kroku

Najłatwiej zbudować saunę fińską. Jej ściany stawia się tak jak domków narzędziowych. Trzeba jednak przyłożyć większą uwagę do ich izolacji. Do fundamentów mocuje się pionowe beki drewniane, używając łączników metalowych i kotew. Powinny znaleźć się w narożach budynku i każdego pomieszczenia oraz co 1,5 – 2 m na każdej ścianie. Potem łączy się je z identycznymi belkami, ale ustawionymi poziomo na szczycie podpór i w połowie ich wysokości. Następnie szkielet obija się deskami od zewnątrz, a wnętrze ściany wykłada wełną mineralną. Trzeba też przymocować wewnętrzne panele i uszczelnić ewentualne przerwy między nimi. Po więcej szczegółów kliknij tutaj.

Saunę można przykryć dachem jednospadowym, dwuspadowym lub płaskim. Należy w tym celu znaleźć projekty zadaszeń niewielkich budynków w Internecie. W środku musi się znaleźć:

  • piec, na przykład elektryczny,
  • ławeczka albo leżanka
  • zbiornik na wodę i cebrzyki,
  • uchwyty na ręczniki.

Po przygotowaniu instalacji i umieszczeniu pieca, czas na wykończenie sauny. Na podłodze przeważnie kładzie się płytki ceramiczne, najlepiej gresowe lub kamienne. Aranżacja natomiast zależy od indywidualnych upodobań. Obecnie popularny jest styl skandynawski.

Przedstawiamy ofertę sal konferencyjnych znajdujących się na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego Revita Park w KATOWICACH, ul. Żelazna 17 d i 17c , www.revitapark.pl

Hotel Alpin to miejsce dla każdego. Bliskość stacji narciarskich, szlaków turystycznych, bezpośrednie wyjście z Hotelu na deptak ciągnący się wzdłuż górskiego potoku Żylicy oraz malowniczych pagórków, sprawia, iż z łatwością można korzystać z uroków Szczyrku oraz jego okolicy.

Kuter Port to stale rozwijający się ośrodek, posiadający nieograniczone możliwości aranżacji ponad 30 ha powierzchni w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń w plenerze i w przestrzeni zamkniętej.