32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu w grudniu 2009 roku

Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu. To następne ogromne wyróżnienie dla stolicy Wielkopolski. Z poprzedniego, czyli konferencji Klimatycznej Poznań wywiązał się znakomicie.

Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu. To następne ogromne wyróżnienie dla stolicy Wielkopolski. Z poprzedniego, czyli konferencji Klimatycznej Poznań wywiązał się znakomicie.

Corocznie bracia z Taize organizują – za każdym razem w innym kraju Europy – modlitewne spotkania ekumeniczne młodych nazywane "Pielgrzymką Pokoju przez Ziemię".

32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu od 28 grudnia 2009 roku do 1 stycznia roku 2010.

Wiadomość z radością przyjął metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, który specjalnie przyjechał do Brukseli. Hierarcha mówił dziennikarzom, że Poznań czekał na tę chwilę od wielu lat.

Polska będzie już po raz czwarty organizatorem Europejskiego Spotkania Młodych. Dwukrotnie młodzież Europy gościł Wrocław (w 1989 i 1995), a raz Warszawa (w 1999).

Już dzisiaj(02.01.2009) zostanie powołany sztab organizacyjny.

Należy przygotować bazę noclegową, komunikacyjną i restauracyjną na to szczególne spotkanie.

Źródło: TVP3

Nowoczesny hotel Mercure Wrocław Centrum położony jest w kulturalnym,
handlowym i komunikacyjnym centrum Wrocławia – w sąsiedztwie największych
atrakcji turystycznych miasta, takich jak Rynek i Ostrów Tumski,
Muzeum Narodowe wraz z Panoramą Racławicką. Hotel oddalony jest 11 km
od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika,
a od dworca kolejowego i autobusowego jedynie 1 km. Do dyspozycji gości
hotelowych oddany jest monitorowany parking na ponad 200 miejsc.

Dogodna lokalizacja Hotelu „Zajazd Piastowski" w cichym i spokojnym przedmieściu o krystalicznie czystym powietrzu, w otoczeniu słonecznych wzgórz, sadów i ogrodów sprawia., że jest to idealne miejsce gwarantujące udany wypoczynek.

Hotel Swing oferuje 147 nowoczesnych, komfortowo wyposażonych pokoi jednoosobowych i dwuosobowych, w tym 3 luksusowe apartamenty, 3 pokoje dla osób niepełnosprawnych oraz 6 pokoi typu studio, które są idealnym rozwiązaniem dla rodzin