Dlaczego język angielski?

Szacuje się, że półtora miliarda ludzi, czyli blisko jedna czwarta populacji Ziemi opanowała bądź uczy się i używa angielskiego jako języka obcego. Mamy zatem duże prawdopodobieństwo, że obojętnie w jakim miejscu się znajdziemy spotkamy kogoś, z kim porozmawiamy po angielsku.

W chwili obecnej jest to najpopularniejszy język i nic nie zapowiada, że co może się zmienić. Nauka języka angielskiego przybliża nas do świata, pozwala się rozwijać, zwiedzać i poznawać nowych ludzi oraz miejsca. Ogromne znaczenie ma w kwestii edukacji i biznesu, gdyż wiele konferencji, spotkań, negocjacji czy szkoleń odbywa się w tym właśnie języku. Podyktowane jest to zarówno zagranicznymi prelegentami, jak i zwiększeniem zasięgu odbiorców. W tego typu wydarzeniach mogą wziąć udział osoby z całego świata (szczególnie jeśli mamy do czynienia z konferencją online, tzw. webinarem).


Od czego zacząć?

W szkołach i na uczelniach nauka języka angielskiego jest obowiązkowa, jednak nie zawsze udaje się opanować zdolności komunikacyjne z uwagi na dużą ilość osób w klasie. Trudność w nauce mogą mieć też osoby po edukacji szkolnej lub starsze, które błędnie myślą, że ich wiek uniemożliwia poznanie i opanowanie nowego języka. Choć w języku angielskim występuje aż 600 tysięcy słów to wyedukowany użytkownik angielskiego używa tylko 5 tys. słów w mowie i około 10 tys. w piśmie. Ale, aby skutecznie porozumiewać się w codziennych sytuacjach wystarczy znajomość jedynie 2000 angielskich słów! Zestawienia tych wyrazów można znaleźć np. w internecie, który jest doskonałym narzędziem do nauki języka angielskiego. Jeśli nie wiemy, gdzie zacząć to będzie idealne miejsce. Zacznijmy od zapoznawania się z językiem, wyszukaniem słownika, słówek, stron po angielsku oraz filmów czy różnych przemówień. Na początku każdej nauki, jak i w trakcie, najważniejsze oraz najskuteczniejsze jest słuchanie języka w ilościach największych jak to możliwe. Oglądajmy filmy, słuchajmy na słuchawkach w wolnej chwili, czytajmy – to bardzo ważne, aby otaczać się językiem, którego chcemy się na uczyć cały czas.

Gdzie i jak się uczyć?

Jeśli podejmiemy decyzję o nauce mamy dwie opcje – uczyć się samemu lub skorzystać z pomocy. Do wyboru mamy wtedy prywatne korepetycje, kursy online lub szkoły językowe. Te ostatnie, jak np. Speak Up dysponują bogatym zapleczem materiałów dydaktycznych, profesjonalnymi nauczycielami, w tym często native speakerami oraz ciekawymi metodami nauczania. Bez względu na decyzję najważniejsza jest i tak nasza samodzielna praca z językiem. Przede wszystkim nie zapominamy o kontakcie z angielskim w postaci słuchanek oraz czytanek. Oczywiście musimy poznać też zasady gramatyczne, ale przede wszystkim ponad wszystko mówić. Zacznijmy od razu, najpierw poprzez powtarzanie po lektorze, a następnie samemu wymyślając scenki i sytuacje. Bardzo dobrym pomysłem będzie nawiązanie kontaktu z osobą mówiącą po angielsku. Obecnie istnieje wiele grup, które spotykają się na bezpłatna wymianę językową. Warto do nich dołączyć, aby nabyć swobody w komunikowaniu się bezpośrednim. Na początek możemy przeprowadzać konwersację, np. przez Skype’a, a  w dalszej kolejności na żywo. To co jest najważniejsze to nie wolno bać się mówić. Wbrew naszym powszechnym lękom nawet drobny błąd nie spotka się z negatywnym odbiorem, a raczej miłym przyjęciem, że próbujemy mówić w danym języku.

Nauka języka angielskiego na początku może wydawać się trudna, jednak z czasem i każdym nowo poznanym słówkiem czy zasadą gramatyczną będziemy odczuwać radość oraz dumę. Kontynuując naukę angielskiego możemy tym samym rozpocząć poznawanie innych, nowych zagadnień. Dobrym pomysłem jest uczestniczenie, m.in. w konferencjach czy spotkaniach, na interesujący nas temat.

Hotel Amber*** usytuowany jest na wzgórzu w samym środku Gdańska, zaledwie 2 km od Głównego Miasta w spokojnej dzielnicy Suchanino, przy ul. Powstańców Warszawskich 45. Oferujemy zakwaterowanie w standardzie trzygwiazdkowym dla osób podróżujących biznesowo oraz turystycznie. Hotel posiada własny duży parking również dla autokarów bezpłatny dla gości hotelowych.

Pałac Mortęgi to zabytkowy kompleks budynków, położony we wsi Mortęgi na Warmii i Mazurach. Wcześniej budynek służył jako Uniwersytet Ludowy, biuro Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” oraz jako przedszkole. W roku 2013 rozpoczęły się prace, aby budynek przekształcić w pierwotny pałac i stworzyć obecne miejsce Pałac Mortęgi Hotel&Spa.

Przedstawiamy ofertę sal konferencyjnych znajdujących się na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego Revita Park w KATOWICACH, ul. Żelazna 17 d i 17c , www.revitapark.pl