Dobór muzyki do specyfiki filmu reklamowego

Jeśli planujesz nagranie reklamy firmy i chcesz dowiedzieć się, jaką muzykę powinieneś wybrać, w tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Jak to jest, że czasem filmy reklamowe stają się viralowymi hitami, a innym razem nie przynoszą żadnego zwrotu z inwestycji poczynionej w ich produkcję? Na sukces spotu reklamowego składa się wiele czynników, ale jednym z najważniejszych jest właściwy dobór podkładu muzycznego. Jeśli planujesz nagranie reklamy firmy i chcesz dowiedzieć się, jaką muzykę powinieneś wybrać, w tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Muzyka do filmów korporacyjnych

Pierwsza kategoria podkładu muzycznego, z jaką spotkamy się przy tworzeniu filmów reklamowych, to muzyka do filmów korporacyjnych. Charakteryzuje się ona umiarkowanym tempem i brzmieniem dopasowanym do firm technologicznych. Takie utwory mają spokojny nastrój i pozwalają skupić się na treści filmu.

Jeśli planujemy nagranie długiego filmu trwającego więcej niż pięć minut, można przemyśleć wykorzystanie kilku podkładów muzycznych. Muzyka do filmów korporacyjnych jest bowiem powtarzalna i przy dłuższych produkcjach staje się monotonna. Aby zachować świeżość video, warto więc rozdzielić poszczególne rozdziały filmu zmianą muzyki.

Dobierz tempo do charakteru reklamy

Operowanie tempem podkładu muzycznego daje niesamowite możliwości filmowcom. Jeśli tworzysz film reklamowy dla siłowni, to będziesz chcieć wykorzystać energetyczny, rockowy podkład muzyczny, który zestawiony z dynamicznymi ujęciami z zajęć na siłowni stworzy film pełen energii. Jeśli natomiast tworzysz reklamę domu spokojnej starości czy organizacji charytatywnej, to wówczas powinieneś celować w wolniejszy utwór skomponowany na pianinie, który wzbudzi pożądane emocje w widzach.

Źle dobrane tempo do typu reklamy sprawi, że pojawi się rozdźwięk pomiędzy warstwą wizualną a muzyczną. Taki film reklamowy nie spełni swojej roli i oglądający nie będzie w stanie się z nim w pełni utożsamić.

Muzyka reklamowa na zamówienie

W przypadku produkcji reklamowych z większym budżetem warto przemyśleć muzykę rekamową na indywidualne zamówienie. Zazwyczaj filmowcy korzystają z gotowych baz z podkładami muzycznymi, w których szukają utworów, które będą stylistycznie pasować do tworzonego spotu reklamowego. Zawsze wiąże się to z pójściem na pewien kompromis – nigdy bowiem nie znajdziemy podkładu idealnego, który będzie w 100% pasował do koncepcji naszej reklamy.

Wielu kompozytorów i twórców muzycznych oferuje tworzenie podkładów do reklam na zamówienie. Wówczas jesteśmy w stanie zamówić utwór, który będzie szyty na miarę naszego filmu reklamowego pod każdym względem. To kosztowne rozwiązanie, ale jeśli zajmujemy się produkcją filmową dla dużych, międzynarodowych marek, warto mieć to na uwadze i nie oszczędzać na muzyce do filmu.

 

 

 

Ile kosztuje film reklamowy z podkładem muzycznym?

Wiele firm chcąc zlecić nagranie filmu reklamowego szuka informacji na temat tego, ile to kosztuje. Na cenę produkcji video składa się mnóstwo czynników i zawsze jest to sprawa indywidualna. Najszybszą i najprostszą metodą na uzyskanie wyceny jest kontakt ze studiem filmowym Pracownia Video. Przedstaw swoje oczekiwania, a jeszcze tego samego dnia otrzymasz szczegółową wycenę realizacji filmu.

Hotel Wisła Premium to Hotel 3* to kameralny hotel na 100 osób. Specjalizujemy się w wszelkiego rodzaju szkoleniach i konferencjach.
- 42 pokoje i apartamenty
- 120 miejsc konferencyjnych na 4 salach
- nagradzana restauracja
- strefa relaksu: sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi
- szerokopasmowe wifi, darmowy parking, billard

Pałac Żelechów jest kameralnym, luksusowym obiektem hotelowym położonym na terenie rozległego parku w województwie mazowieckim 87 km od Warszawy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza połączeniu XVIII-wiecznej architektury oraz zabytkowego klimatu z perfekcyjnym, a także nowoczesnym wyposażeniem. To obiekt dla osób oczekujących najwyższego standardu, w ekskluzywnych, nowoczesnych wnętrzach.

Pałac Mortęgi to zabytkowy kompleks budynków, położony we wsi Mortęgi na Warmii i Mazurach. Wcześniej budynek służył jako Uniwersytet Ludowy, biuro Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” oraz jako przedszkole. W roku 2013 rozpoczęły się prace, aby budynek przekształcić w pierwotny pałac i stworzyć obecne miejsce Pałac Mortęgi Hotel&Spa.