Hotel Sheraton w Warszawie wymienił wszystkie żarówki na ekologiczne oświetlenie LED

Hotel Sheraton w Warszawie wymienił wszystkie żarówki na energooszczędne i tym samym poszedł o krok dalej w swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska. To już kolejna proekologiczna inicjatywa warszawskiego hotelu, który ochronę środowiska ma wpisaną w misję zarządzania firmą.

W celu zmniejszenia zużycia energii w obiekcie, warszawski Sheraton wymienił 7780 żarówek na ekologiczne oświetlenie LED. Dzięki tej inicjatywie w całym hotelu wykorzystywane jest energooszczędne oświetlenie, dzięki któremu w przeciągu roku zużycie prądu w hotelu zmniejszy się o 43%.

W specyfikę branży turystycznej wpisane jest podwyższone zużycie energii, dlatego hotel Sheraton w Warszawie, który aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz ochrony środowiska postawił sobie za cel do 2020 r. zmniejszyć zużycie energii o 30% oraz wody o 20% poprzez nieustanne wdrażanie inicjatyw proekologicznych.

 

W hotelu funkcjonuje już szereg programów i procesów, które chronią środowisko. Należą do nich choćby program ekologicznego zarządzania budynkiem, monitoring konsumpcji energii, segregacja śmieci, program „Zielony Program”, możliwość organizacji zielonych spotkań, czy „Zielony Patrol” – zespól pracowników, którzy wprowadzają inicjatywy proekologiczne oraz edukują pracowników. 

 

Hotel Sheraton w Warszawie należy do sieci Starwood Hotels & Resorts, która w Polsce posiada hotele Sheraton w Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw
i Le Meridien Bristol w Warszawie.

www.sheraton.pl

AC Hotel by Marriott Wrocław to marka lifestylowa, należąca do sieci Marriott. Jest to pierwszy hotel AC w Polsce i pierwszy Marriott we Wrocławiu.

Pałac Mortęgi to zabytkowy kompleks budynków, położony we wsi Mortęgi na Warmii i Mazurach. Wcześniej budynek służył jako Uniwersytet Ludowy, biuro Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” oraz jako przedszkole. W roku 2013 rozpoczęły się prace, aby budynek przekształcić w pierwotny pałac i stworzyć obecne miejsce Pałac Mortęgi Hotel&Spa.

Rubbens & Monet Centrum Hotelowo Konferencyjne znajduje się 5 km od serca Torunia – Starówki.

- Łatwy dojazd
- Dostępność wszelkich usług włączenie ze SPA, gastronomią, parkingiem, Internetem
- 2,5 ha powierzchni dostępnej dla organizacji eventów
- 1700 m2 sal konferencyjnych
- komfortowe pokoje w przystępnej cenie