Inwestowanie w akcje – czy warto, o czym pamiętać?

Inwestowanie w akcje uchodzi za jedną z najskuteczniejszych form inwestowania, która może przynieść całkiem spore zyski. Polega na zawieraniu transakcji na giełdzie. Dla spółek notowanych na rynku giełdowym jest to świetny sposób na pozyskanie kapitału na rozwój.

Czym jest inwestowanie w akcje?

Akcje to rodzaj papierów wartościowych łączących w sobie prawa o charakterze materialnym niematerialnym. Są one emitowane przez spółkę akcyjną lub komandytowo-akcyjną. Poprzez zakup akcji inwestorzy stają się współwłaścicielami majątku spółki – określa się ich mianem akcjonariuszy. Akcje dają im prawo do partycypowania w zyskach, jakie wypracowuje dana spółka. Trzeba jednak brać poprawkę na drugą stronę medalu. Inwestowanie w akcje zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Chcąc zatem inwestować na giełdzie ze spodziewanym rezultatem, trzeba nieustanie zdobywać wiedzę na ten temat oraz niezbędne doświadczenie. Rzecz jasna w rachubę jak najbardziej wchodzi zbycie papierów wartościowych, jakimi są akcje. Na ich sprzedaży można nieźle zarobić, niemniej należy liczyć się z obowiązkiem podatkowym wynikającym z tego tytułu.

 

Inwestowanie na giełdzie – od czego zacząć?

Jak podkreślają eksperci z firmy inwestycyjnej Prosper Capital, inwestowanie w akcje należy zacząć od założenia rachunku maklerskiego. Oznacza to konieczność nawiązania współpracy z domem maklerskim. Tego typu usługi są na polskim rynku świadczone przez szereg podmiotów – należy porównać ich oferty pod kątem zawartości oraz opłat za poszczególne operacje. Najlepszy rachunek to taki, który odpowiada indywidualnym wymogom i preferencjom.

 

 

 

Inwestowanie na giełdzie – jakie akcje kupować?

To, w jakie akcje inwestować, zależy przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia inwestora oraz od sytuacji na rynku. Rodzajów akcji jest całkiem sporo: imienne, na okaziciela, aportowe, gotówkowe, uprzywilejowane, nieme oraz założycielskie. Emitowane są zarówno przez polskie, jak i zagraniczne spółki. Początkujący inwestorzy powinni korzystać z pomocy maklerów.

 

https://www.pcdm.pl/

Event Hall w Fabryce Norblina to wyjątkowa przestrzeń eventowa w Warszawie, gdzie industrialny styl spotyka się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na ponad 600 m² można zorganizować różnorodne wydarzenia, od konferencji i bankietów po premiery filmowe. Do dyspozycji gości są sale kinowe z systemem Dolby Atmos®, przestronne lobby oraz 14-metrowy bar serwujący autorskie koktajle. Nowoczesne zaplecze audiowizualne, cateringowe i profesjonalna obsługa w zabytkowym otoczeniu Fabryki Norblina gwarantują unikatowy charakter każdego eventu.

Dogodnie położony, trzygwiazdkowy hotel Śląsk jest idealnym miejscem na organizację konferencji i szkoleń w centrum Wrocławia.

Nowy Hotel Śląsk posiada ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2 osobowych oraz apartamentach, składających się z pokoju dziennego z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, osobnej sypialni oraz łazienki.

Kuter Port to stale rozwijający się ośrodek, posiadający nieograniczone możliwości aranżacji ponad 30 ha powierzchni w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń w plenerze i w przestrzeni zamkniętej.