IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy – ważny głos w promowaniu kultury zdrowego życia.

Od 23 do 25 czerwca br. w Pałacu Sulisław odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy - najważniejsze w naszej części świata spotkanie środowiska jogi. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Ajurwedy, Jogi, Unani, Siddha, Homeopatii (AYUSH) z Indii.

Celem przyświecającym konferencji jest promowanie jogi i ajurwedy jako jednej z dróg prowadzących do uzdrowienia duszy oraz ciała. Spotkanie będzie kontynuacją międzynarodowej dyskusji naukowej obejmującej kwestie interdyscyplinarne zastosowania jogi i ajurwedy w medycynie oraz profilaktyki zdrowotnej.


Podczas IV edycji uczestnicy omówią między innymi takie tematy jak:
– zastosowanie jogi w życiu codziennym oraz w życiu korporacyjnym,
– jak wprowadzono Ajurwedę do oficjalnego nurtu medycznego w Szwajcarii,
– zastosowanie jogi: wpływ na psychikę, jakość snu, utrzymanie właściwej wagi, systemu krążenia,
– oddech jako narzędzie kontroli emocji,
– sanskryt w sercu nauki wedyjskiej i ludzkiej świadomości,
– zarządzanie wyzwaniami życia poprzez astrologię wedyjską,
– wpływ jogi na jakość życia kobiet żyjących z nowotworem,
– ajurweda-profilaktyka-leczenie-zdrowy styl życia,
– Bóg-duch-dusza w wedyjskiej literaturze,
– stres a holistyczna koncepcja integralności,
– modele praktyki jogi w Polsce.


Konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych poprawą jakości życia oraz zdrowia, będzie jednak źródłem unikalnej wiedzy zwłaszcza dla studentów, doktorantów, naukowców, praktyków i szkoleniowców z dziedziny wychowania fizycznego, nauk medycznych, jogi i ajurwedy. Zaangażowanie Ministerstwa Ajurwedy i Jogi (AYUSH) w Indiach świadczy o randze wydarzenia i jest gwarantem najwyższego poziomu merytorycznego. Konferencję zaszczycą swoim udziałem H.E. Shripad Naik – Minister AYUSH oraz H.E. Trivendra Singh Rawat – Premier Stanu Uttarakhand, którzy przybędą do Sulisławia specjalnie na to wydarzenie.

Dyskusję podczas Konferencji w Sulisławiu poprowadzą lekarze i uczeni z całego świata,
w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy z Indii. Swoją obecność potwierdzili, między innymi:

Chandra Bhandari – Patron Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu, Światowy Ambasador Jogi w roku 2016, dyplomata Indii, m.in. Ambasador Indii w Polsce w latach 2007-2009

– Pundit Radheshyam Mishra – międzynarodowy guru jogi
– Shriniwas Guijarwar – chirurg i ordynator szpitala w Kurukshetra
– Prof. dr Vidula S. Gujjarwar – lekarka medycyny ajurwedyjskiej
– Dr Ajay Gupta – indyjski chirurg
– Shirley Telles – Dyrektorka Rady Zaawansowanych Badań Medycznych nad Jogą, Ajurwedą
i Neurofizjologią
– Partap Chauhan – lekarz ajurwedyjski
Dr Ajay Satilekarz, założyciel portalu www.beingwell.in
Prof. Kamal Kishor Mishra – nauczyciel akademicki
– Gyan Prakash – trener korporacyjny
– Ranjana Prakash – astrolożka i terapeutka
– Dr Rutz – Prezes Stowarzyszenia Szwajcarskich Profesjonalistów Ajurwedy (VSAMT)
Konferencję uświetnią swoją obecnością także polscy naukowcy i promotorzy zdrowego stylu życia, m.in. Prof. dr inż. Jerzy Leszek Zalasiński – fizjolog i biochemik roślin czy Prof. zwyczajny ks. Stanisław Rabiej – specjalista w dziedzinie nauk teologicznych, który wystąpi podczas otwarcia Konferencji.

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy jest centralnym wydarzeniem Family Yoga Festival 2017, który odbędzie się w dniach 21-25 czerwca 2017 r. w Pałacu Sulisław.
W programie także: Obchody Światowego Dnia Jogi – 21 czerwca br., Polska Konwencja Jogi – 23-25 czerwca br., Ekologiczny Jarmark Letni – 21-25 czerwca br.
W ramach Festiwalu jego ambasadorki – Agnieszka Maciąg oraz Dagmara Skalska 24 czerwca poprowadzą otwarte warsztaty rozwoju osobistego.
W niezwykłą relaksującą atmosferę wprowadzi gości koncert na kryształowych misach oraz uwalniająca i podnosząca energię ceremonia agnihotry. Niecodzienną atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w medytacji labiryntu, który jest starożytnym systemem indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości. Nie zabraknie także doznań kulinarnych – goście będą mogli rozsmakować się w kuchni ajurwedyjskiej, z której słynie restauracja Pałacu Sulisław. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowali warsztaty jogi. Przez cały czas trwania Festiwalu zapewniona będzie opieka nad dziećmi, jak również gry i zabawy oraz inne niespodzianki. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie magiczna Ceremonia HOLI – święto koloru, tańca i miłości.

Malowniczo położony nad brzegiem jeziora, w otulinie Mazurskiego Parku Krajobrazowego czterogwiazdkowy Hotel Robert’s Port Lake Resort & SPA jest idealnym miejscem wypoczynku na Mazurach.

Wygodne, klimatyzowane pokoje, wyśmienita kuchnia, restauracja z przeszkloną podłogą z widokiem na basen i panoramicznym widokiem na jezioro, przestronne i doskonale wyposażone sale szkoleniowe, ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu oraz teren otoczony zielenią i lasami będą gwarancją udanego pobytu.

Niezależnie od pory roku Karpacz zapewnia idealne warunki do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń i aktywności outdoorowych. Lato to czas górskich wędrówek karkonoskimi szlakami, zima – integracja na stoku na dwóch lub jednej desce.

Czterogwiazdkowy Scandic Wocław usytuowany jest w centrum miasta. Dogodny dojazd z autostrady A4/A8, niewielka odległość (12 km) od lotniska im. Mikołaja Kopernika oraz umożliwiający przebycie pieszo dystans do Głównego Dworca Kolejowego PKP, zapewniając uczestnikom komfort szybkiego dotarcia na miejsce spotkania.
Oferujemy bezpłatny dostęp do internetu (wi-fi) w całym hotelu.