Jak dbać o nogi po operacji żylaków?

Żylaki to nieprzyjemny problem, z którym boryka się wiele kobiet. Sukces ich wyleczenia nie jest uzależniony jedynie od skuteczności samego zabiegu.

Niezwykle ważne jest również stosowanie się do zaleceń lekarza. Nie wprowadzenie ich w życie może szybko zniweczyć wszystkie starania i doprowadzić do ponownego pojawienia się żylaków, co naraża pacjenta na niepotrzebny stres i jakże nieprzyjemne poczucie niepowodzenia. To właśnie od chorego głównie zależy, czy leczenie zakończy się sukcesem.  

 

Jak postępować po operacji żylaków? 

Każdy pacjent po zakończonym zabiegu, dostaje od chirurga szereg wskazówek, które podpowiadają, jak należy postępować po wykonanym zabiegu usunięcia żylaków. Lekarz powinien szczegółowo poinformować pacjenta o tym, co należy robić, a czego unikać po zabiegu. Jeśli pacjent nie czuje się wystarczająco dobrze poinformowany, warto samemu zapytać, w celu uzyskania odpowiednich informacji. Bowiem postępowanie po zabiegu jest ważne prawie tak bardzo jak sam zabieg.  

Podczas pobytu w szpitalu, gdy jesteśmy bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, należy stosować się do ścisłych zaleceń chirurga i innych lekarzy. Ważne jest, aby w niedługim czasie po wykonanym zabiegu, pacjent poruszał nogami. Dlaczego? Tego typu działanie powoduje napięcie mięśni i ucisk na żyły, co z kolei jest powodem wyciskania krwi w stronę serca i uniemożliwienie zalegania jej w żyłach dolnych kończyn.  

O tym, jak należy postępować, po wykonanym zabiegu, zależy również od jego rodzaju. Najczęściej zalecana jest terapia kompresyjna. Co to oznacza? Ważne jest stosowanie właściwie dobranych pończoch kompresyjnych lub specjalnych bandaży. Niezwykle istotne jest także stosowanie specjalnych leków przeciwzakrzepowych oraz przeciwbólowych.  

Po zabiegu warto również zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Niezwykle istotne jest jak najszybsze uruchomienie chorego, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza. Kilka pierwszych dni po zabiegu, powinny przebiegać głównie na leżeniu z wyżej uniesioną nogą i powolnych spacerach.  

 

 

Jak wygląda okres po wyjściu ze szpitala? 

Jest to czas, kiedy chory wraca do formy i wcześniejszych aktywności. Lekarz zazwyczaj zaleca noszenie elastycznych produktów – opasek, pończoch, podkolanówek oraz zażywanie przepisanych lekarstw przez okres około 2-3 tygodni. Jeśli pojawiają się takie możliwości, warto co jakiś czas położyć się i unieść nogi, aby żyły mogły “odpocząć”. W tym czasie niewskazane jest również noszenie butów na obcasie. Ważne, by w tym czasie wykonywać także delikatny masaż nóg.  Po wyjściu ze szpitala, warto więc zakupić kilka uciskowych produktów, które umożliwią prawidłowe funkcjonowanie na co dzień i pomogą utrzymać efekty zabiegu.  Podkolanówki uciskowe i pończochy uciskowe warto mieć w zanadrzu oraz stosować je według potrzeb i zgodnie z zaleceniami lekarza. 

Ośrodek STARY MŁYN to Hotel Młynarz, zespół komfortowych, całorocznych domków, Karczma Młynarzówka i sale konferencyjne. Stary Młyn położony jest w malowniczym, zielonym rozlewisku Prosny, na skraju historycznej miejscowości Bolesławiec k. Wieruszowa - osady założonej w 1266 roku przez Księcia Kaliskiego Bolesława Pobożnego.

Jaworowy Dwór to hotel gdzie znajdą Państwo Wyjątkowe połączenie
komfortu noclegowego i profesjonalnej przestrzeni konferencyjnej.
Położony jest w malowniczej okolicy Trębki Nowe, w odległości 40 km od
Warszawy. Oferujemy 20 wygodnych pokoi. Każdy pokój jest starannie
urządzony i wyposażony w udogodnienia, aby zapewnić komfortowy
wypoczynek

Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort zajmuje się w organizacją wyjątkowych pobytów integracyjnych i spotkań biznesowych. Komfortowe zaplecze konferencyjne zostało starannie zaprojektowane tak, aby łączyć funkcjonalność ze stylowym wystrojem. Umiejętność dopasowania się do potrzeb Klientów jest kluczem do sukcesu, który posiadają nasi specjaliści. Dzięki nabytemu doświadczeniu sporządzą ofertę na miarę najbardziej wyszukanych potrzeb.