Jak otworzyć konto bankowe w aplikacji mobilnej

Bankowość mobilna od kilku lat zyskuje na popularności i ma coraz większe rzesze użytkowników. Jest wygodna, bezpieczna, daje stały dostęp do konta internetowego i wszystkiego, co możemy zrobić za jego pośrednictwem.

Instalacja aplikacji jest prosta i bardzo szybka – w ciągu kilku minut możemy więc mieć dostęp do naszych środków z poziomu telefonu.

W dzisiejszych czasach wiele spraw online załatwiamy nie przy użyciu komputerów stacjonarnych czy laptopów, a na urządzeniach mobilnych. Smartfony czy tablety to urządzenia, które dają niemal takie same możliwości, a jednocześnie są stale pod ręką w każdym miejscu i o każdej porze. Korzystając z aplikacji mobilnej mamy dostęp do konta bankowego także wtedy, gdy jesteśmy z dala od naszego komputera. Liczba osób posiadających aplikacje bankowe z roku na rok rośnie, co dodatkowo jest dowodem na to, że jest to rozwiązanie sprawdzone, przetestowane i pod każdym względem bezpieczne.

Jak działa bankowa aplikacja mobilna?

Aplikacja mobilna to rozwiązanie, które jest zwykle dodatkiem do już posiadanego konta w banku. Pod względem funkcjonalności jest zbliżona do bankowości internetowej, ale wiele działań jest uproszczonych. Aby założyć aplikację, musimy przede wszystkim pobrać ją ze sprawdzonego źródła, zainstalować na telefonie, tablecie czy innym urządzeniu mobilnym. Podczas pierwszego logowania podajemy te same dane, z których korzystamy do logowania się do bankowości internetowej. Później możemy zmienić hasło na inne, pamiętając przy tym, by było silne. Dostęp do aplikacji jest dużo łatwiejszy niż do bankowości internetowej, szczególnie gdy korzystamy z niej na urządzeniu mobilnym. W aplikacji możemy robić to wszystko, co robimy w bankowości internetowej – zlecać przelewy, sprawdzać stan środków, ustawiać limity do transakcji, wnioskować o poszczególne produkty bankowe.

Otwieranie konta bankowego w aplikacji

Założenie konta w aplikacji mobilnej jest tak samo proste, jak w przypadku otwierania konta poprzez stronę internetową banku. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór banku, w którym chcemy założyć konto i ściągnięcie jego dedykowanej aplikacji mobilnej. Już po pierwszym otwarciu aplikacji po zainstalowaniu dostaniemy pytanie, czy mamy już konto w danym banku, czy jesteśmy nowymi klientami. Jeśli klikniemy w tę drugą opcję, aplikacja otworzy nam wniosek o utworzenie konta i wszystkie kolejne kroki będą takie same, jak przy otwieraniu konta na stronie banku.

 Jeśli chcemy, żeby wszystko odbyło się online i bez konieczności wizyty w placówce banku, musimy wybrać metodę weryfikacji, która nie wymaga wychodzenia z domu. Pod tym względem każdy bank daje kilka możliwości do wyboru. Można podpisać umowę w obecności kuriera, zweryfikować tożsamość za pomocą przelewu z innego banku, w którym mamy konto. Ale pod warunkiem, że otwieraliśmy je w sposób tradycyjny z weryfikacją w siedzibie banku. Można również otworzyć konto podczas rozmowy wideo z doradcą bankowym oraz przy użyciu nowoczesnych technologii – biometrii, która porównuje zdjęcia nadesłane przez wnioskodawcę z tym, które znajduje się w dowodzie osobistym. Wybierając weryfikację bez wychodzenia z domu, konto otworzymy praktycznie od ręki i od razu będziemy mogli korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności.

 

 

 

 Bezpieczne korzystanie z bankowości mobilnej

 Pod względem standardów bezpieczeństwa aplikacje mobilne są na takim samym poziomie jak konta internetowe. Banki dokładają wszelkich starań, aby aplikacje były na wszelkie sposoby zabezpieczone. Problemy, jakie pojawiają się w kwestiach bezpieczeństwa, często są związane z nieodpowiedzialnym korzystaniem z bankowości mobilnej. Warto więc poznać i na co dzień stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Aplikacje mobilne banków należy pobierać ze sprawdzonych źródeł, przy instalacji ustawić silne hasło i nikomu go nie podawać, a także mieć hasło na samym telefonie. Pamiętajmy, by regularnie aktualizować system operacyjny w smartfonie i samą aplikację. Dobrze jest również zmniejszyć limity na transakcje mobilne.

Hotel jest położony w samym sercu Warszawy, zaledwie kilka kroków
od Pałacu Kultury i Nauki, centrów biznesowych, kulturalnych
i turystycznych, przy skrzyżowaniu głównych ulic Warszawy -
Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich.

Pensjonat Wulpink to malowniczo położony obiekt nad Jeziorem Wulpińskim. Jest to urokliwe miejsce, idealne dla wszystkich, którzy szukają kameralnego miejsca do wypoczynku, a także dające znakomite warunki dla uprawiania sportów wodnych, jak i wszelkich innych form rekreacji w zielonym otoczeniu i bliskim kontakcie z naturą.

Pałac Żelechów jest kameralnym, luksusowym obiektem hotelowym położonym na terenie rozległego parku w województwie mazowieckim 87 km od Warszawy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza połączeniu XVIII-wiecznej architektury oraz zabytkowego klimatu z perfekcyjnym, a także nowoczesnym wyposażeniem. To obiekt dla osób oczekujących najwyższego standardu, w ekskluzywnych, nowoczesnych wnętrzach.