Jak przygotować pomoce wizualne na konferencje?

Pomoce wizualne używane podczas konferencji powinny być odpowiednio przygotowane i skonstruowane. • Pierwsza plansza powinna zawierać tytuł oraz temat wystąpienia, twoje nazwisko, nazwę firmy, którą reprezentujesz. Można na niej zawrzeć też informację, dla kogo prowadzisz prezentację (firma, tytuł konferencji). Każda kolejna plansza musi być opatrzona tytułem...

Pomoce wizualne używane podczas konferencji powinny być odpowiednio przygotowane i skonstruowane.


• Pierwsza plansza powinna zawierać tytuł oraz temat wystąpienia, twoje nazwisko, nazwę firmy, którą reprezentujesz. Można na niej zawrzeć też informację, dla kogo prowadzisz prezentację (firma, tytuł konferencji). Każda kolejna plansza musi być opatrzona tytułem.


• Na początku prezentacji warto umieścić planszę z hasłem przewodnim, główną myślą, cytatem.


• Nie przesadzaj z kolorami (powinny być najwyżej 3–4 na jednej planszy). Rysunki powinny być czytelne, bez natłoku szczegółów.


• Nie przeładowuj prezentacji tekstem. Na jednym slajdzie nie powinno znajdować się więcej niż 5–6 linijek tekstu. Aby tekst był czytelny, tło powinno być w jednolitym kolorze. Z umiarem stosuj ozdobniki, animacje, dynamiczne przejścia między tekstami a obrazami.


• Litery powinny mieć wielkość co najmniej 20 punktów, inaczej będą nieczytelne. Tekst pisz prostą czcionką i wyrównuj do lewej. Unikaj pisania wyłącznie dużymi literami, tekst będzie trudniejszy do przeczytania.


• Jeżeli masz 12–15 plansz, to na początku pokaż plan prezentacji. Jeżeli plansz jest około 30 lub więcej, plan powtórz za każdym razem gdy przechodzisz do nowego zagadnienia.


• Ważne informacje umieszczaj na początku albo odpowiednio wyróżniaj. Ważniejszy jest lewy górny róg planszy i jej górna część od pozostałego obszaru.


• Prezentację powinna kończyć plansza z podsumowaniem, zawierająca wnioski.



Przygotowując prezentację z wykorzystaniem środków technicznych, należy pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu sali konferencyjnej. Trzeba zadbać o zaciemnienie pomieszczenia, w którym będzie realizowany pokaz i umiejscowić projektor i ekran tak, aby obraz mógł być odbierany przez wszystkich słuchaczy. Ponadto należy wyposażyć się we wskaźnik mechaniczny lub laserowy, aby w trakcie wykładu prowadzący mógł odnieść się do wybranych elementów wyświetlanego slajdu. Trzeba też pamiętać, że uruchomienie potrzebnych urządzeń zajmuje nieco czasu, należy więc przyjść z odpowiednim wyprzedzeniem. Na szczęście, coraz popularniejsze są specjalnie przygotowane sale multimedialne, gdzie sprzęt jest podłączony i rozmieszczony na stałe, a okna wyposażone w odpowiednie rolety.


 


Źródło: Indor.pl

Kreatywne centrum eventowe Concordia Design to wyjątkowe miejsce, które jest częścią centrum design i kreatywności. Łączymy wynajem przestrzeni z organizacją wydarzeń o nietypowej formie. Proponujemy takie scenariusze eventów, które nie tylko pozytywnie zaskakują uczestników, ale też wspierają założone cele.

Event Hall w Fabryce Norblina to wyjątkowa przestrzeń eventowa w Warszawie, gdzie industrialny styl spotyka się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na ponad 600 m² można zorganizować różnorodne wydarzenia, od konferencji i bankietów po premiery filmowe. Do dyspozycji gości są sale kinowe z systemem Dolby Atmos®, przestronne lobby oraz 14-metrowy bar serwujący autorskie koktajle. Nowoczesne zaplecze audiowizualne, cateringowe i profesjonalna obsługa w zabytkowym otoczeniu Fabryki Norblina gwarantują unikatowy charakter każdego eventu.