Jak rozpoznać dobrego kierownika projektu w software house?

Wiesz, jak wygląda współpraca z software house? Na początku będziesz rozmawiać z pracownikiem działu sprzedaży. Ma on wystarczającą wiedzę, by udzielić Ci wszelkich informacji, jakich potrzebujesz na tym etapie. Przedstawi Ci również dostępne możliwości.

 

 

Później firma programistyczna wyznaczy zespół, który będzie zajmować się tworzeniem Twojego oprogramowania. Na jego czele stanie kierownik projektu. To na nim spocznie całkowita odpowiedzialność za zaplanowanie prac i wykonanie ich w terminie. Od tego, jak Ci się z nim pracuje, będzie więc zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia. Dowiedz się, jak rozpoznać, czy masz do czynienia z profesjonalistą.

 

Komunikatywność to podstawa w zarządzaniu projektowaniem oprogramowania.

Wyobraź to sobie tak. Rola project managera jest podobna do roli tłumacza. Rozumiesz wszystko, co mówi Twój rozmówca? Fantastycznie! O to właśnie chodzi. Jako inwestor chcesz wiedzieć, na jakim etapie jest praca nad dedykowanym oprogramowaniem. Nie potrzebujesz do tego technologicznych sformułowań, które tylko zaciemnią obraz.

 

Twój kierownik projektu może za to używać bardzo skomplikowanego słownictwa w komunikacji z programistami. Liczy się to, że potrafi porozumieć się z każdym. Właśnie dlatego może zajmować swoje stanowisko.

 

Podejmując współpracę z software house chcesz mieć do czynienia z dobrym przywódcą.

Dobry software house zaoferuje Ci możliwość uczestniczenia w warsztatach projektowych. Pewne aspekty relacji, jakie tworzy Twój projekt manager, możesz zaobserwować już wcześniej. Jednak właśnie teraz dowiesz się, jak wygląda jego praca w praktyce.

 

To oczywiste, że musi wymagać od swoich podwładnych konkretnych efektów i precyzyjnie komunikować swoje oczekiwania. Zwróć jednak uwagę na to, czy potrafi ich skutecznie motywować. Każdy człowiek jest inny. Dobranie sposobu motywacji do osobowości specjalisty może wyraźnie przyspieszyć cały proces. W innym przypadku Twój zespół będzie zmagać się ze stresem, a w efekcie będzie zdecydowanie mniej wydajny.

 

 

 

Sprawdź, jak Twój kierownik zarządza projektem.

Praca software house opiera się zwykle o metodyki zwinne. Oznacza to, że cały proces podzielony jest na tak zwane sprinty. Każdy sprint prowadzi do powstania samodzielnie działającego fragmentu kodu. Może to być pojedyncza funkcjonalność lub jedna z podstron aplikacji mobilnej. W ten sposób możesz z łatwością obserwować zadania programistyczne i ich rezultaty.

 

A co stanie się, gdy będziesz mieć uwagi do tego, co już udało się osiągnąć?

 

Negocjowanie i elastyczność. Jakie znacznie mają dla projektu?

 

Co zrobi zły kierownik projektu, gdy pojawią się trudności? Będzie stronniczy. Może stanąć murem za swoimi programistami. Może również przychylać się do wszystkich Twoich pomysłów. Nawet jeśli nie mają nic wspólnego z ustaleniami ze sporządzonego na samym początku briefu.

 

Każda z tych sytuacji prowadzi do poważnych problemów. Albo inwestor nie będzie zadowolony albo specjaliści od programowania będą wykonywać pracę w nieskończoność. A to prowadzi do braku możliwości skończenia prac w przewidzianym terminie, co również nie będzie Ci odpowiadać. Dobry project manager myśli strategicznie. Potrafi wyjaśnić, jakie konsekwencje będą miały konkretne ruchy. Tym samym zapobiega kryzysom na bieżąco.

 

Co jeszcze liczy się w software house? Zarządzanie ryzykiem.

 

Tutaj płynnie przechodzimy do umiejętności przewidywania. Nawet, jeśli zlecasz projektowanie oprogramowania na różnorodne systemy jednocześnie, doświadczony kierownik projektu informatycznego będzie potrafił prognozować potencjalne problemy z wyprzedzeniem. Będzie więc przygotowany na rozwiązanie ich na długo przed tym, nim rzeczywiście wystąpią.

 

Chcesz poznać managerów projektu z powołania? Skontaktuj się z applover.com. Praca nad Twoim projektem może przebiegać szybko, sprawnie i w przyjemnej atmosferze.

Czterogwiazdkowy hotel ze spa, otoczony lasem, tuż nad rzeką Narew. Doskonały na wszelkiego rodzaju konferencje, bankiety, spotkania biznesowe - a także idealny dla rodzin, które szukają wypoczynku od zgiełku miasta.

Dogodna lokalizacja Hotelu „Zajazd Piastowski" w cichym i spokojnym przedmieściu o krystalicznie czystym powietrzu, w otoczeniu słonecznych wzgórz, sadów i ogrodów sprawia., że jest to idealne miejsce gwarantujące udany wypoczynek.

Event Hall w Fabryce Norblina to wyjątkowa przestrzeń eventowa w Warszawie, gdzie industrialny styl spotyka się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na ponad 600 m² można zorganizować różnorodne wydarzenia, od konferencji i bankietów po premiery filmowe. Do dyspozycji gości są sale kinowe z systemem Dolby Atmos®, przestronne lobby oraz 14-metrowy bar serwujący autorskie koktajle. Nowoczesne zaplecze audiowizualne, cateringowe i profesjonalna obsługa w zabytkowym otoczeniu Fabryki Norblina gwarantują unikatowy charakter każdego eventu.