Jak wygłaszać prezentację??

Przede wszystkim należy skoncentrować się na celu, który chce się osiągnąć, a także na tym aby Twoje wystąpienie była logiczna. • Dowiedz się ile masz czasu do dyspozycji oraz o jakiej porze dnia odbędzie się Twoje wypowiedź. Tuż przed prezentacją przećwicz swoją wypowiedź...

Przede wszystkim należy skoncentrować się na celu, który chce się osiągnąć, a także na tym aby Twoje wystąpienie była logiczna.


• Dowiedz się ile masz czasu do dyspozycji oraz o jakiej porze dnia odbędzie się Twoje wypowiedź. Tuż przed prezentacją przećwicz swoją wypowiedź.


• Mów zrozumiale, wyraźnie, nie wtrącaj zbyt wiele obcych słów, dostosuj język prezentacji i poziom merytoryczny do możliwości słuchaczy, nie śpiesz się i obserwuj reakcje ludzi. Jeśli zobaczysz, że są znudzeni czy zniecierpliwieni, przerwij na chwilę i postaraj się ożywić swoje wystąpienie przykładem lub anegdotą.


• Przed prezentacją sprawdź czy wszystko zostało należycie przygotowane organizacyjnie. Czy są gotowe (dostarczone, wydrukowane, spakowane) materiały, które będziesz rozdawać uczestnikom prezentacji? Czy na miejscu będą wszystkie potrzebne sprzęty (np. rzutnik, ekran, tablica)?


• Kiedy będziesz już w sali konferencyjnej, upewnij się gdzie się zapala i gasi światło, jak rozwija się lub zwija ekran (jeśli będziesz z niego korzystać w czasie prezentacji), sprawdź czy masz wskaźnik i notatki.



Treść pokazu może być ilustrowana opracowanymi komputerowo rysunkami, zdjęciami, a także filmami. Najbardziej skuteczną formą przekazu jest prezentacja audiowizualna. Angażując jednocześnie słuch i wzrok, zapamiętuje się więcej i szybciej. Jednak przeładowanie prezentacji takimi efektami może odwracać uwagę słuchaczy od treści.


Sednem dobrej prezentacji multimedialnej jest spójność z tokiem wykładu i przejrzystość. Do takich wystąpień najlepiej jest tworzyć animacje w programie PowerPoint – Prezentacje. Prezentacje multimedialne wykonuje się w technologii FLASH, pozwalającej w pełni kontrolować jej odtwarzanie.


 


Źródło: Infor.pl

Hotel Scandic Gdańsk znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny oraz zaledwie 800 metrów od słynnego Żurawia nad Motławą. Z przystanku autobusowego znajdującego się przed hotelem można w 20 minut dostać się na lotnisko. Ergo Arena położona jest 8 km od hotelu.

Nowoczesny hotel Mercure Wrocław Centrum położony jest w kulturalnym,
handlowym i komunikacyjnym centrum Wrocławia – w sąsiedztwie największych
atrakcji turystycznych miasta, takich jak Rynek i Ostrów Tumski,
Muzeum Narodowe wraz z Panoramą Racławicką. Hotel oddalony jest 11 km
od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika,
a od dworca kolejowego i autobusowego jedynie 1 km. Do dyspozycji gości
hotelowych oddany jest monitorowany parking na ponad 200 miejsc.

Hotel zlokalizowany jest w Zegrzu Południowym, na północny-wschód od Warszawy, zaledwie 25 km od centrum miasta. Malowniczo położony nad samym brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego ma własną plażę, molo i przystań dla sprzętu wodnego.          Do niedawna Zegrze postrzegane było wyłącznie jako miejsce weekendowego wypoczynku warszawiaków, jednak za sprawą