Kiedy wypada weekend majowy 2021 – gdzie jechać

Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny urlop w maju wypada nadzwyczaj korzystnie. Przy dobrym układzie można uzyskać aż 4 dni wolne od pracy.

Warto zatem zaplanować majówkowy weekend zawczasu, tak aby nie zostawiać tego na ostatni możliwy moment. Chętnych na korzystanie z wiosennej chwili wolności będzie w tym roku wyjątkowo dużo. Ludzie potrzebują odrobiny relaksu po niekorzystnym dla wielu branż lockdownie, zatem zapotrzebowanie na noclegi w weekend majowy będzie z pewnością duże.


Jak wypada weekend majowy 2021?

Najprawdopodobniej pandemia nie ustąpi, a skutki jej oddziaływania będą odczuwalne cały czas: stąd też może nie starczyć miejsca dla wszystkich zdecydowanych na noclegi w weekend majowy. Jak wygląda szczegółowy kalendarzowy rozkład majówki oraz jaką część Polski warto w tym roku zwiedzić? Tegoroczna majówka otwiera wiele możliwości turystom, chcącym zwiedzić różne rejony Polski. A to wszystko za sprawą korzystnego rozkładu kalendarzowego, który sprzyja planowaniu długich wycieczek. 30. kwietnia to piątek, zatem jest to dobry dzień na skorzystanie urlopu, o ile istnieje taka możliwość. 1. maja wypada w sobotę, 2. maja – w niedzielę, a Święto Narodowe Trzeciego Maja (ustawowo dzień wolny od pracy) w poniedziałek. Przy dobrych “wiatrach” można zatem skorzystać z pełnego, czterodniowego urlopu majowego. W wersji pesymistycznej: czekają nas dwa, długie i pełne relaksu dni. Pytanie jednak, czy wyjazd na majówkę będzie zbiegał się z korzystnymi warunkami pogodowymi?

 

Urlop w maju – pogoda na majówkę 2021

W maju zazwyczaj występują pierwsze, bardzo ciepłe weekendy w roku. Średnia majowa temperatura w Polsce, panująca za dnia, waha się w granicach 16-18°C. Oznacza to, iż istnieje duża szansa, że majówka w 2021 roku będzie nie tylko pełna wrażeń, ale także towarzyszyć jej będzie znakomita pogoda. Ubiegłoroczny przełom kwietnia oraz marca był dosyć łagodny. W wielu regionach Polski można było zanotować temperatury dochodzące do 15°C. Punktowo było to nawet więcej: gdzieniegdzie panowała słoneczna pogoda, a temperatura wynosiła nawet 18°C. Szczególnych upałów w tym roku na początku majówki nie ma co się spodziewać. Będzie ona najprawdopodobniej dosyć łagodna, pogodna, ale niezbyt ciepła. Temperatury pod koniec kwietnia będą oscylować w granicy 11-13°C. Oznacza to, iż ciepłe noclegi w weekend majowy będą absolutną koniecznością – wieczorami aura będzie się znacznie ochładzać i spadać do poziomu zaledwie kilku kresek powyżej zera.

 

Gdzie jechać, by majówka była ciekawa? Propozycje wyjazdu

W tym roku możliwości dotyczące wyjazdów majówkowych są mocno ograniczone. Nie wiadomo dokładnie jak będzie zmieniać się sytuacja epidemiczna w różnych krajach Europy, zatem wyjazd za granicę nie jest optymalnym rozwiązaniem. Otwiera to jednak nowe możliwości: zwiedzanie ciekawych regionów Polski, na które nie było nigdy czasu. Urlop w maju umożliwia kilkudniowy wypad na relaksujący wypoczynek, także na łonie przyrody. Wśród najpopularniejszych kierunków w Polsce wymienić można:

*Kilkudniowy relaks nad jeziorami mazurskimi;
*Ciekawy wypad nad Morze Bałtyckie;

W przypadku gdy urlop w maju jest najdłuższy, warto zdecydować się na podróż w kilka miejsc. Warto skorzystać z wolnego czasu w jak największym stopniu. Pandemia koronawirusa wpłynęła w znaczącym stopniu na zdrowie psychiczne społeczeństwa, wobec czego każda chwila wypoczynku w ciekawej scenerii jest pożądana.

 

Trzy jeziora na Mazurach, nad którymi warto się zrelaksować w majówkę

Wyjazd na majówkę nad piękne, rozległe polskie jeziora jest znakomitym pomysłem na weekendowy wypad. Obszar województwa warmińsko-mazurskiego jest wręcz “usłany” akwenami wodnymi o dużym znaczeniu przyrodniczym i turystycznym. Jakie jeziora warto zobaczyć i w jakich miejscowościach zarezerwować noclegi w weekend majowy?

  1. Rozległe jezioro Śniardwy. Znakomitą bazę wypadową stanowią Mikołajki, położone w niedalekiej odległości od akwenu.
  2. Jezioro Kisajno łączące się z jeziorem Dargin. Olbrzymi obszar wodny, do którego najprościej dostać się z Giżycka.
  3. Bardzo długie jezioro Jeziorak, ciągnące się od miasta Iława, kilkadziesiąt kilometrów, najpierw w stronę północno-wschodnią, a następnie północną.

 

Trzy nadmorskie miejscowości, do których można dojechać pociągiem na majówkę

Wyjazd na majówkę pociągiem? Czemu nie! Alternatywą do podróżowania samochodem jest wybranie innego środka transportu. Dobrze skomunikowana sieć kolejowa pozwala na dostanie się do wielu miejscowości położonych nad morzem, w stosunkowo krótkim czasie. Koleją można dostać się m.in.:

  1. Do Ustki. Miejscowość obsługują zarówno połączenia lokalne, pomiędzy Słupskiem a Ustką, a także połączenia dalekobieżne InterCity, kończące swój bieg w Bielsko-Białej.
  2. Do Kołobrzegu. Posiada on rozwiniętą sieć kolejową, obsługującą kilka połączeń krajowych. Do nadmorskiej miejscowości możemy dostać się bezpośrednio m.in. z Krakowa, Szczecina, Poznania, Łodzi, Częstochowy a nawet Hrubieszowa.
  3. Do Świnoujścia. Najbardziej wysunięte miasto na północny-zachód Polski, które obsługuje liczne połączenia kolejowe na trasie Świnoujście-Szczecin, Świnoujście-Warszawa, Świnoujście-Kraków czy Świnoujście-Przemyśl.

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Boss*** to stylowy i elegancki hotel ulokowany w otoczeniu malowniczego Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Dzięki swojej lokalizacji Hotel Boss*** jest doskonałym miejscem zarówno dla gości indywidualnych, jak i biznesowych. Wszechstronność naszego hotelu pozwala zaproponować Gościom idealne miejsce do pracy i odpoczynku oraz spotkań biznesowych, firmowych, czy też organizacji imprez rodzinnych.

Jaworowy Dwór to hotel gdzie znajdą Państwo Wyjątkowe połączenie
komfortu noclegowego i profesjonalnej przestrzeni konferencyjnej.
Położony jest w malowniczej okolicy Trębki Nowe, w odległości 40 km od
Warszawy. Oferujemy 20 wygodnych pokoi. Każdy pokój jest starannie
urządzony i wyposażony w udogodnienia, aby zapewnić komfortowy
wypoczynek

Znajdujący się na toruńskiej starówce Hotel Bulwar to 4-gwiazdkowy obiekt położony bezpośrednio przy Bulwarze Filadelfijskim nad Wisłą. W ciągu kilku minut z hotelu dojść można do Muzeum Piernika czy ścisłego centrum starówki. Historia Hotelu Bulwar sięga XIX wieku. Wnętrza są klimatyczne i łączą nowoczesność z historycznym charakterem miejsca.