Dzięki kominkom ceramicznym dom pięknie pachnie, a domownicy mogą sprawić sobie niezwykłą sesję aromaterapii.
1. Kominek ceramiczny – do czego służy?
2. Jak korzystać z kominków olejowych?
Polacy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na kwestie wizualne, czy użytkowe. Zależy nam na tym, żeby stawiać na zdrowe, rozsądne rozwiązania. Kominek ceramiczny to element niezbędny w aromaterapii.
1. Kominek olejowy – do czego służy?
Aromaterapia to jedna z tych dziedzin, które najmocniej się promuje w zakresie ogólnie pojętego zdrowego stylu życia. Największa zmiana polega na tym, że do niedawna aromaterapia kojarzyła się głównie z relaksem i przyjemnością. Teraz wiemy już, że posiada również wiele walorów prozdrowotnych.
W aromaterapii niezbędny jest kominek olejowy. Warto jednak wiedzieć, że możemy wykorzystywać go także do aromatyzacji powietrza w pomieszczeniu. Możliwości jest mnóstwo, ponieważ obecny wybór produktów pozwala na dopasowanie kominków olejowych do wnętrza skandynawskiego, minimalistycznego, orientalnego, pop art, czy modernistycznego. W ofertach odnajdziemy kominek ceramiczny, np. taki: https://zdrowietolubie.pl/product-pol-1738-Kominek-ceramiczny-HOME.html, ażurowy, drewniany lub wykonany z płyty MDF. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny design, co sprawia, że naprawdę ciężko zdecydować się na zakup jedynie jednego wzoru.
Dzięki kominkom olejowym możemy wykonywać domowe inhalacje, utworzyć trwałą i łatwą do utrzymania w czystości domową dekorację, albo… znaleźć własne, interesujące nas rozwiązanie. Choć nadal niewiele osób, które nie zgłębiają tajników aromaterapii, zna dobroczynne działanie kominków olejowych, zaczyna się to zmieniać, a produkty cieszą się rosnącą popularnością.
2. Jak korzystać z kominków olejowych?
Użycie kominka olejowego jest bardzo proste. Zanim wlejemy do niego olejek, najpierw wlewamy do miseczki znajdującej się w górnej części kominka wodę. Następnie przechodzimy do wlewania olejku – dodajemy go kilkanaście kropli, chociaż oczywiście jest to kwestia indywidualna i zależy od efektu, na którym nam zależy. Po wlaniu 15-20 kropel olejku, w kolejnym kroku wstawiamy świeczkę. Podgrzanie wody sprawi, że pachnące opary będą unosiły się w powietrzu, wypełniając przestrzeń. Prawda, że proste?
Zalety kominka ceramicznego lub innego kominka olejowego, poczujemy bardzo szybko – dosłownie i w przenośni.