Kompletujemy torbę do szpitala. Co powinno się w niej znaleźć?

Nie ma znaczenia czy to Twój pierwszy czy kolejny poród, pamiętaj aby dokładnie sprawdzić co powinna zawierać Twoja torba do szpitala.

Postaramy się wyjaśnić jakie rzeczy będą niezbędne i pozwolą uniknąć stresu oraz zdenerwowania, które wyjątkowo nie służy mamom. Pierwszą z rzeczy jaką należy zweryfikować jest fakt, czy na stronie szpitala w którym będziesz rodziła znajduję się lista przygotowana przez specjalistkę położoną, tam przede wszystkim otrzymasz informacje co otrzymasz w placówce, a co jesteś zobowiązania spakować do torby sama.

 

Kiedy należy spakować torbę do szpitala?

            Nie bez znaczenia jest moment w którym powinnaś rozpocząć pakowanie torby do szpitala. Warto rozpocząć przygotowania pod koniec trwania ósmego tygodnia ciąży. Niektórzy mogą twierdzić, że to nieco za wcześnie, należy jednak pamiętać, że w terminie określonym przez lekarza rodzi się niecałe 5% dzieci, stąd też rozsądniejszym jest przygotowanie niezbędnych rzeczy nieco wcześniej, aby uniknąć chaosu i stresu. Przed zakupami istotnym jest jednak, aby przygotować rozsądnie zbudowaną listę na której będą znajdowały się rzeczy, które zapewnią Ci komfort w tak ważnym dla Ciebie czasie.

 

Jak spakować i zorganizować torbę do szpitala?

            Twoją torbę możemy podzielić na trzy różne sekcje w zależności od tego co powinno się w niej znajdować. Pierwsza z nich obejmuje nic innego jak niezbędne dokumenty i wyniki badań. Kolejna część to rzeczy niezbędne dla świeżo upieczonej mamy. Natomiast ostatnia sekcja to rzeczy, które mają być dla Twojego dziecka. Rozsądne uporządkowanie wnętrza torby do szpitala pozwoli szybko i bezstresowo przejść pobyt poza domem.

 

Dokumenty – które z nich powinny być w Twojej torbie do szpitala?

            To bardzo ważne, abyś miała ze sobą jednej z najważniejszych dokumentów, czyli dowód osobisty. Nie mniej ważna jest karta przebiegu ciąży, NIP Twojego pracodawcy oraz skierowanie do szpitala (mowa tutaj o cesarskim cięciu). Nie zapomnij również o takich aspektach jak Twoja grupa krwi wraz z czynnikiem Rh, jeżeli posiadasz Rh- pamiętaj aby mieć przy sobie oryginalne wyniki badania na obecność przeciwciał anty Rh. Istotna jest także pełna morfologia, badanie moczy, zaświadczenie o szczepieniu WZW B, USG, HBs, badanie na obecność HIV jak i odczyn WR. Bardzo ważne jest, abyś pamiętała, że jeżeli masz zaplanowane cesarskie cięcie to wyniki powinny być z datą nie późniejszą niż sprzed tygodnia w obrębie układu krzepnięcia oraz co do poziomu elektrolitów tzn. sodu, potasu, wapnia i magnezu.

 

Rzeczy dla mamy w Twojej torbie do porodu

            Nie mniej ważny jest Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa, pamiętaj aby mieć ze sobą ubrania takie jak szlafrok, koszule nocne, klapki, biustonosz do karmienia. Zapakuj do swojej torby artykuły higieniczne (bardzo ważna jest bielizna oraz podkłady poporodowe), kosmetyki, wkładki laktacyjne, preparaty łagodzące podrażnienia sutków, żel do higieny intymnej oraz w miarę możliwości laktator. Nie zapomnij o żywności oraz wodzie. Warto abyś miała ze sobą przekąski np. herbatniki, biszkopty czy chrupki kukurydziane. Wodę warto kupić w mniejszych butelkach co często jest wygodniejsze. Nie zapomnij także ładowarki do telefonu i drobnych pieniędzy.

 

 

Jakie rzeczy dla dziecka spakować do torby do szpitala?

            Ta sekcja powinna posiadać pieluszki jednorazowe w rozmiarze 0, które mogą okazać się niezwykle potrzebne na samym początku. Zapakuj także pieluchy wielorazowego użytku np. tetrowe lub bambusowe, które przydadzą się podczas przewijania czy wykorzystania do podłożenia na ramię w trakcie odbijania się Twojemu bobasowi. Pamiętaj o przygotowaniu kocyka, ręcznika kąpielowego – będziesz miała w co owinąć maleństwo. Często niezwykle przydane przydają się kosmetyki naturalne takie jak krem na odparzenia czy oliwka. W torbie koniecznie muszą znaleźć się chusteczki nawilżane oraz sól fizjologiczna. Nie zapomnij włożyć do torby do szpitala ubranek dla Twojego dziecka. Wybieraj body, pajacyki niemowlęce EEVI i bawełniane koszulki, które otulą ciało Twojej pociechy. Przed spakowaniem ubrań koniecznie je wypierz.

Aby pakowanie torby do szpitala było mniej stresujące warto przed rozpoczęciem przygotowań spisać wszystkie rzeczy i odznaczać tuż po spakowaniu ich. To pozwoli osiągnąć bezpieczeństwo tego szczególnego dla mam dnia.

Centrum Szkoleniowo Noclegowe HHM (Hegelmann.) oferuje ponad 700 miejsc noclegowych.
Wszyscy mogą tu odpocząć , zregenerować siły i przygotować się do dalszej podróży.

Haston City Hotel to obiekt biznesowy znajdujący się w malowniczej okolicy, przy głównej drodze wyjazdowej w kierunku Poznania, między Obwodnicą Śródmiejską, a Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Położenie Hotelu sprawia, że osoby odwiedzające Wrocław mają nadzwyczaj dogodny dojazd. Hotel proponuje 111 nowoczesnych, dźwiękoszczelnych i klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu. Haston City Hotel jest także doskonałym miejscem dla różnego rodzaju spotkań biznesowych i kongresów.

Czterogwiazdkowy hotel ze spa, otoczony lasem, tuż nad rzeką Narew. Doskonały na wszelkiego rodzaju konferencje, bankiety, spotkania biznesowe - a także idealny dla rodzin, które szukają wypoczynku od zgiełku miasta.