Koniunktura w hotelarstwie styczeń 2008 – GUS

Według informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny, wzrósł w styczniu w porównaniu z poprzednim miesiącem, wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sektorze usług,

 


Według informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny, wzrósł w styczniu w porównaniu z poprzednim miesiącem, wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sektorze usług,


 


Jednostki z sekcji hotele i restauracje oceniają w styczniu koniunkturę korzystnie, podobnie jak przed miesiącem (plus 7 w styczniu br. i w grudniu ub. r.).


Poprawę koniunktury odnotowuje 20% badanych firm, a jej pogorszenie – 13% (w grudniu odpowiednio 21% i 14%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W styczniu dyrektorzy jednostek sygnalizują większy niż w grudniu wzrost zarówno bieżących jak i przyszłych cen oferowanych usług.


Na kształtowanie się wskaźnika koniunktury wpływają bardziej optymistyczne prognozy popytu i sprzedaży przy mniej korzystnych ocenach bieżącego popytu i sytuacji finansowej oraz – negatywnych – sprzedaży.


 

źródło: GUS

Hotel Amber*** usytuowany jest na wzgórzu w samym środku Gdańska, zaledwie 2 km od Głównego Miasta w spokojnej dzielnicy Suchanino, przy ul. Powstańców Warszawskich 45. Oferujemy zakwaterowanie w standardzie trzygwiazdkowym dla osób podróżujących biznesowo oraz turystycznie. Hotel posiada własny duży parking również dla autokarów bezpłatny dla gości hotelowych.

Kompleks biurowo-konferencyjno-usługowy "OPOLSKA 22" dysponuje 8 nowoczesnymi, klimatyzowanymi salami konferencyjno-szkoleniowymi. Zróżnicowane wielkością sale dają możliwość pomieszczenia od 15 do 180 uczestników. Kompleks mieści się w centrum Katowic, przy ulicy Opolskiej 22, w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, bardzo dobry dojazd z DTŚ i A4. Wysoki standard wykończenia, windy, parking.

Idealne miejsce do zatrzymania się podczas imprez na Stadionie Narodowym. Niedaleka stacja metra Trocka umożliwia szybki dojazd do centrum. Stare Miasto w zasięgu ręki. Dogodny dojazd do centów handlowych Arkadia i M1.