Libre Graphics Meeting 2008 – Wrocław

W dniach 8-11 maja, we Wrocławiu odbędzie się niepowtarzalna impreza pod nazwą Libre Graphics Meeting 2008 - spotkanie artystów i deweloperów z całego świata, poświęcone najlepszym freeware’owym programom typu GIMP, Scribus, Blender, Inkscape, Krita czy Hugin.

W dniach 8-11 maja, we Wrocławiu odbędzie się niepowtarzalna impreza pod nazwą Libre Graphics Meeting 2008 – spotkanie artystów i deweloperów z całego świata, poświęcone najlepszym freeware’owym programom typu GIMP, Scribus, Blender, Inkscape, Krita czy Hugin.

Konferencja ta ma stać miejscem, gdzie zostaną podjęte decyzje dotyczące przyszłości darmowego oprogramowania graficznego. Prowadzone mają być rozmowy pomiędzy deweloperami i zaangażowanymi artystami. Konferencja ta ma stać się miejscem nawiązania kontaktów pomiędzy deweloperami mniejszych projektów, w celu dalszej współpracy. Najważniejsza jest jednak wymiana pomysłów oraz doświadczeń wszystkich uczestników projektu. Osoby, które zdecydują się na uczestnictwo w tej konferencji, mogą przynieść ze sobą swoje laptopy i pokazać, co można zrobić, a czego jeszcze nie, przy pomocy wolnego oprogramowania graficznego. Organizatorzy tego eventu zapraszają wszystkich zajmujących się grafiką.



Spotkanie to nie ma być wyłącznie prezentacją suchych faktów z zakresu darmowego oprogramowania graficznego, można również liczyć na warsztaty prezentujące praktyczne zastosowanie tego softu.
Dzięki uczestnictwa projektu Creative Commons oraz Open Clip Art. Library, twórcy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak korzystać z praw autorskich oraz jak udostępniać niektóre ze swoich prac innym artystom do dalszej obróbki. Dostępne będą również komputery z zainstalowanym oprogramowaniem graficznym
.

Libre Graphics Meeting 2008 to trzecia już edycja tej imprezy. Poprzednia odbyła się w Montrealu, wcześniejsza zaś w Lyonie. W tym roku po raz pierwszy LGM odbędzie się w Polsce, a konkretniej na Politechnice Wrocławskiej. Udział w imprezie jest bezpłatny, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja. Warto już teraz zarezerwować sobie czas na to wydarzenie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.libregraphicsmeeting.org

 

Zorganizuj konferencję, event lub wypocznij w wyjątkowym miejscu, gdzie nowoczesność spotyka się z naturą i spokojem. Hotel VINNICA, położony w malowniczym Sygneczowie, niedaleko Krakowa i Wieliczki, oferuje przestronne sale konferencyjne, komfortowe pokoje i wyśmienitą kuchnię opartą na lokalnych produktach.

Dzięki profesjonalnej obsłudze, eleganckim wnętrzom i dogodnej lokalizacji, każda wizyta staje się wyjątkowym doświadczeniem. Szukasz miejsca, które zainspiruje i zachwyci? Hotel VINNICA to odpowiedź na Twoje potrzeby.

Hotel zlokalizowany jest na północny-wschód od Łodzi, 14 km od centrum miasta. Usytuowany jest przed wjazdem do Strykowa przy trasie Łódź - Łowicz - Warszawa. Stanowi doskonałą bazę dla odwiedzających nie tylko Łódź, ale także znane wsrod turystów miejscowości historyczne - Arkadię Nieborów, Żelazową Wolę czy Niepokalanów.

Hotel ma 194 miejsca noclegowe w

Kompleks Hotelowy Manor House SPA położony jest 130 km na południe od Warszawy. Manor House SPA jest przyjazny dorosłym.
Nasze atuty to:
- jedyne w Polsce pokoje ofuro SPA z głębokimi wannami do kąpieli w japońskim stylu,
- Witalna Wioska SPA ze słowiańskimi rytuałami,
- Basen Ery Wodnika z wodą bez chloru idealną dla alergików,
- Łaźnie Rzymskie z wieczorem rzymskim,
- własna stadnina koni i kryta ujeżdżalnia
- golf wodny - Driving Range