Maratończycy z hoteli RadissonBlu i Park Inn pobiegną dla chorych dzieci

Grupa pracowników hoteli grupy Rezidor w Polsce weźmie udział w tegorocznym Maratonie Warszawskim, który odbędzie się 25 września br. Grupa hotelarzy amatorsko uprawiających bieganie postanowiła nie tylko ukończyć Maraton, ale zebrać przy okazji 5 tys. złotych i pomóc spełnić marzenia ciężko chorych dzieci z Fundacji Mam Marzenie.

„Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy wspólna pasja – bieganie. Wszyscy pracujemy na różnych stanowiskach  w hotelach Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. W tym roku postanowiliśmy wykorzystać naszą pasję,  by pomóc dzieciakom z Fundacji Mam Marzenie” – mówi Krzysztof Więsław, Dyr. Ds. Finansowych na Europe Centralną, pomysłodawca akcji. „Wszyscy pobiegniemy w Maratonie Warszawskim, ukończymy go i zbierzemy 5 000 złotych. Taki jest nasz cel! Pobiegniemy nie tylko z myślą o wyniku, ale przede wszystkim aby zebrać pieniądze i pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci” – dodaje.

W Maratonie wystartuje ośmiu pracowników hoteli z Grupy Rezidor. Na co dzień pracują na różnych stanowiskach. Pomysłodawca i organizator akcji Krzysztof Więsław zwiazany z siecia  9 lat gdzie pełnie obowiązki Regionalnego Dyr. Ds. Finansowych na Europe Centralną, Wojtek Liszka od  2004 roku związany jestem z Rezidor Hotel Group w Polsce, od września 2008 pełni obowiązki dyrektora działu sprzedaży krakowskiego Radissona. Kolejny biegacz to Szef Kuchni w hotelu Radisson Blu w Gdańsku, Andrzej Lejman. Pobiegnie również Krzysztof Wozniczko  Dział Konferencji  w Hotelu Radisson Blu  we Wrocławiu i Mariusz Konieczny Dział Techniczny krakowskiego hotelu Park Inn by Radisson. Jedyną kobietą w zespole jest Agata Dobrowolska rownież pracownik Radisson Blu we Wrocławiu. Szczeciński Hotel Radisson Blu reprezentuja: Marek Ćwiek – Kontroler Finansowy maratończyk od lat oraz Paweł Pluto-Prądziński, prywatnie sędzia piłkarski. 

Zebrane pieniądze biegacze postanowili przeznaczyć na Fundację Mam Marzenie, z którą hotel RadissonBlu miał już okazję wcześniej współpracować. W ramach tej współpracy podopieczni Fundacji mieli okazję pomieszkać w hotelu i Cieszyc się wszystkimi atrakcjami pięciogwiazdkowego hotelu korzystając z basenu, urządzeń sportowych, pokoi i znakomitej restauracji.

Pomysł startu w Maratonie Warszawskim wpisuje się w działania grupy Rezidor ”Odpowiedzialni w biznesie”. W tym roku akcja odbywa się pod wspólnym hasłem ”Hotele z sercem ” W czasie tego miesiąca hotele organizują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych, a także zbierają fundusze dla międzynarodowej fundacji ”World Childhood”.


Hotel zlokalizowany jest na północny-wschód od Łodzi, 14 km od centrum miasta. Usytuowany jest przed wjazdem do Strykowa przy trasie Łódź - Łowicz - Warszawa. Stanowi doskonałą bazę dla odwiedzających nie tylko Łódź, ale także znane wsrod turystów miejscowości historyczne - Arkadię Nieborów, Żelazową Wolę czy Niepokalanów.

Hotel ma 194 miejsca noclegowe w

Końska Dolina to malowniczy obiekt położony w sercu Beskidu Niskiego, tuż przy granicy ze Słowacją. Oferuje ponad 400 hektarów pięknych terenów, idealnych na rodzinny wypoczynek, firmowe wyjazdy i integrację. Znajdujące się tutaj nowoczesne sale konferencyjne, wyposażone w zaawansowany sprzęt multimedialny i szybkie Wi-Fi, tworzą komfortowe warunki do spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń. Końska Dolina zapewnia również różnorodne atrakcje, jak wycieczki konne i pikniki, które sprzyjają budowaniu relacji i inspirują.

Kompleks Hotelowy Manor House SPA położony jest 130 km na południe od Warszawy. Manor House SPA jest przyjazny dorosłym.
Nasze atuty to:
- jedyne w Polsce pokoje ofuro SPA z głębokimi wannami do kąpieli w japońskim stylu,
- Witalna Wioska SPA ze słowiańskimi rytuałami,
- Basen Ery Wodnika z wodą bez chloru idealną dla alergików,
- Łaźnie Rzymskie z wieczorem rzymskim,
- własna stadnina koni i kryta ujeżdżalnia
- golf wodny - Driving Range