Nowy prezes zarządu Orbis S.A. – sylwetka

Laurent Picheral objął funkcję prezesa zarządu Orbis S.A. 30 czerwca 2010 roku. „Dziękuję za okazane zaufanie i cieszę się z powierzenia mi funkcji prezesa największej firmy hotelowej w Europie Środkowej. Widzę w tym rynku i w Orbisie duży potencjał wzrostu, zwłaszcza w sektorze hoteli ekonomicznych” – powiedział przejmując obowiązki.

Wcześniej – od 2003 roku Laurent Picheral pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego i dyrektora finansowego spółek Accor Hotellerie Deutschland GmbH i The NewGen Hotels AG, gdzie był odpowiedzialny za finanse, podatki, kwestie prawne, nieruchomości, rozwój, dział zakupów oraz dział informatyczny.

Orbis S.A. nie jest dla Laurenta Picherala zupełnie nową firmą. W latach 2002-2003 był on członkiem zarządu Orbis S.A. odpowiedzialnym za finanse.
W trakcie swojej kariery sprawował funkcje zarządzające w centrali Accor S.A. w Paryżu, a także w różnych firmach konsultingowych, w tym w KPMG we Francji i w Polsce.
Laurent Picheral ma 45 lat, ukończył prestiżową EDHEC Business School, mówi płynnie po francusku, niemiecku, angielsku oraz opanował język polski w stopniu dobrym. Prywatnie jest miłośnikiem archeologii oraz uprawia sport, szczególnie lekką atletykę. Żonaty, ma dwóch synów.
 
Orbis to największa w Polsce firma hotelowa, operująca siecią ponad 60 hoteli, które oferują 11 tysięcy pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis, Etap oraz Orbis Hotels.
W skład Grupy Kapitałowej Orbis wchodzi także firma Orbis Transport, zajmująca się krótko-
i długoterminowym wynajmem samochodów. Partnerem strategicznym Orbis jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, operujący 4 100 hotelami z blisko 500 tys. pokoi w 90 krajach. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, Ibis, all seasons, Etap Hotel, hotelF1 and Motel 6, a także związane z nimi Thalassa sea & spa i Lenôtre – dostarczają bogatą ofertę od segmentu luksusowego po ekonomiczny. Accor i jego 145 tys. pracowników oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia.
 

Źródło: pr

Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort zajmuje się w organizacją wyjątkowych pobytów integracyjnych i spotkań biznesowych. Komfortowe zaplecze konferencyjne zostało starannie zaprojektowane tak, aby łączyć funkcjonalność ze stylowym wystrojem. Umiejętność dopasowania się do potrzeb Klientów jest kluczem do sukcesu, który posiadają nasi specjaliści. Dzięki nabytemu doświadczeniu sporządzą ofertę na miarę najbardziej wyszukanych potrzeb.

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie oferuje wynajem sal wykładowych,pracowni komputerowych i auli. Szkoła umożliwia organizację konferencji,sympozjów, szkoleń i spotkań rekrutacyjnych.

Wyobraź sobie miejsce, gdzie luksus spotyka się z nieskazitelną naturą. Hotel Żubrówka ****, położony na skraju Białowieskiego Parku Narodowego, to nie tylko przestrzeń idealna do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, ale także oaza spokoju i relaksu. Nowoczesne zaplecze konferencyjne, wykwintna kuchnia regionalna oraz szeroka gama atrakcji integracyjnych sprawiają, że każdy pobyt w tym wyjątkowym miejscu staje się niezapomnianym przeżyciem. Odkryj, jak połączyć efektywną pracę z chwilami odprężenia w otoczeniu dziewiczej przyrody!