Niestety najczęściej przydarzają się one w mało oczekiwanym momencie, dzięki czemu mogą zaburzyć korzystanie z mieszkania i dostępnych w nim urządzeń. Tego typu sytuacje przytrafiają się w każdym mieszkaniu, dlatego też warto wiedzieć, co należy zrobić w takiej sytuacji. Samodzielne naprawy mogą skończyć się fiaskiem. Lepiej skorzystać z pomocy fachowego pogotowia technicznego.
Pogotowie techniczne i zakres jego działań
Pogotowie techniczne zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkownikom budynków. Działa całodobowo, więc po pomoc możemy dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Grupa specjalistów podejmuje się wszelkich koniecznych napraw elektrycznych, instalacyjnych, ciepłowniczych, gazowych, wodnych i kanalizacyjnych wynikłych w nagłych sytuacjach. Dysponują oni odpowiednimi środkami i specjalistycznymi narzędziami, aby w szybki i sprawny sposób pozbyć się niechcianych awarii.
Pogotowie techniczne naprawia i zabezpiecza awarie w instalacjach, takich jak między innymi:
- instalacje elektryczne,
- instalacje gazowe,
- instalacje wodociągowe,
- instalacje kanalizacyjne,
- instalacje grzewcze,
- instalacje wentylacyjne itd.
Po zgłoszeniu awarii ekipa dyżurna dojeżdża do miejsca zdarzenia i przystępuje do prac naprawczych i zabezpieczających miejsce. O wszystkich przeprowadzonych czynnościach powiadamia właściciela budynku lub osobę zgłaszającą sytuację. Jeśli konieczne będzie odłączenie części instalacji z użytku, jej mieszkańcy zostaną o tym poinformowani. To skuteczne wsparcie w każdym wypadku, nawet w tym wymagającym natychmiastowej interwencji i szybkich działań.
Pogotowie techniczne to przede wszystkim profesjonalna załoga
Do załogi pogotowia technicznego należą wyspecjalizowani fachowcy o wysokiej wiedzy, kwalifikacjach zawodowych i odpowiednich referencjach, dzięki czemu są oni w stanie pozbyć się różnego rodzaju awarii niezależnie od ich zakresu. Co ważniejsze posiadają odpowiedni transport i wyposażenie, aby móc odpowiednio zdiagnozować i obsługiwać usterki w różnych instalacjach, w tym również te wynikłe w sieci elektrycznej, gazowej i kanalizacyjnej. Pracownicy Ci stale współpracują ze służbami ratunkowymi takimi jak policja, pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. Dzięki temu wszelkie kwestie odbywają się we właściwy sposób bez ryzyka zagrożenia dla zdrowia i życia.
Pogotowie techniczne – jak wygląda praca załogi?
Pogotowie techniczne świadczy różnego rodzaju usługi naprawcze, nie tylko te wynikłe w sytuacjach awaryjnych. Załoga wykonuje również prace remontowe na instalacjach wewnętrznych (gazowych, c.o i elektrycznych) także u klientów indywidualnych. Dyspozytorzy przyjmują zgłoszenia, które następnie kierują do systemu komputerowego, dzięki czemu wszystko dobywa się sprawnie i fachowo. Do pracy przy danym wypadku wysyłany jest odpowiedni specjalista, który szybko upora się z problemem. Kadra pracownicza pracuje w systemie zmianowym, dzięki czemu fachowcy od różnych sieci dostępni są w każdym momencie. Posługują się specjalistycznymi kartami pracy, w których dokumentują wszelkie naprawy i czynności, co pozwala nam na pełną kontrolę nad jakością wykonanej pracy.
Czytaj – Detektor kabli lokalizowanych w ziemi, czyli jak namierzyć uszkodzenia przewodów
Pogotowie techniczne – co jeszcze warto wiedzieć?
Pogotowie techniczne to w pełni fachowa pomoc niezależnie od sytuacji, która obejmuje całodobowe usługi i usunięcie wszelkich możliwych awarii i usterek, jakie mogą mieć miejsce w danym budynku, domu lub mieszkaniu zarówno zewnątrz jak i wewnątrz niego. Zadowolenie i bezpieczeństwo mieszkańców to kluczowe cele ich pracy.