Pończochy uciskowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Współczesny tryb życia sprzyja problemom z krążeniem - coraz więcej osób doświadcza ich we względnie młodym wieku. W uporaniu się z towarzyszącym im dolegliwościom mogą pomóc pończochy uciskowe.

W jaki sposób działają i jak właściwie je dobrać? Sprawdź nasz poradnik i pozbądź się uciążliwych objawów za pośrednictwem pończoch uciskowych.

Problemy z krążeniem to problem dotykający coraz więcej osób. Sprzyja mu siedząca praca i niewielka ilość aktywności fizycznej, jak również ciąża czy częste podróże. Niemniej, duże znaczenie mają tutaj również predyspozycje genetyczne. Zaburzenia krążenia mogą sprzyjać powstawaniu żylaków i zakrzepicy. Częstym ich objawem jest uczucie zimna w kończynach, obrzęki limfatyczne oraz uczucie ciężkości nóg. Na szczęście, problemom tym można skutecznie zapobiegać, a także leczyć je w sposób bezinwazyjny i komfortowy.

Oprócz zmiany stylu życia na bardziej aktywny, w problemach z krążeniem może pomóc terapia kompresyjna. W jej ramach stosuje się pończochy uciskowe, które usprawniają krążenie krwi. Wbrew pozorom, noszenie takich podkolanówek wcale nie musi wiązać się z dyskomfortem. Rajstopy uciskowe skonstruowane są w taki sposób, aby gwarantować swobodę ruchów oraz swobodny przepływ powietrza i transpirację wilgoci.

 

 

Kiedy warto nosić pończochy uciskowe?

Pończochy lecznicze warto nosić w przypadku problemów z krążeniem. Są one skutecznym środkiem w profilaktyce zakrzepicy i innych chorób układu krążenia. Jeśli masz genetyczne tendencje do powstawania żylaków, warto profilaktycznie stosować pończochy specjalistyczne. Również po zabiegu usuwania żylaków lub po urazach warto zainwestować w produkty uciskowe.

Jak wybrać pończochy uciskowe dla siebie?

Wybierając rajstopy uciskowe czy podkolanówki przeciwżylakowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stopień ucisku. Im bardziej uciążliwe są problemy z krążeniem, tym wyższy powinien być ten parametr. Stopnie ucisku, czy inaczej klasy kompresji, wyrażane są w mm Hg. Do 22 mm Hg, ucisk kwalifikuje się jako lekki. W przypadku profilaktyki, lekka kompresja sprawdzi się idealnie. W przypadku profilaktyki nawrotów owrzodzeń oraz zaawansowanej niewydolności żylnej czy żylaków z obrzękami, zazwyczaj zaleca się wyższą kompresję (powyżej 35 mm Hg)

Kolejny istotny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, wybierając pończochy przeciwżylakowe, jest materiał, z którego je wykonano. Na rynku dostępne są zarówno modele wykonane z tekstyliów syntetycznych, jak i te, powstałe na bazie włókien naturalnych. Te drugie są odpowiednie zwłaszcza dla osób z uczuleniami i mających skłonność do nadmiernej potliwości.

 

Położone w nowoczesnym biurowcu Brama Zachodnia, Centrum Konferencyjne WEST GATE to miejsce stworzone z myślą o biznesowych i edukacyjnych wydarzeniach na najwyższym poziomie. Do dyspozycji gości jest osiem nowoczesnych sal konferencyjnych, które można dowolnie aranżować dzięki modułowej konstrukcji. Jasne wnętrza z dostępem do światła dziennego, zaawansowane technologie multimedialne oraz wygodna lokalizacja w pobliżu Placu Zawiszy sprawiają, że organizacja spotkań, szkoleń czy konferencji staje się wyjątkowo komfortowa i efektywna.

Dogodnie położony, trzygwiazdkowy hotel Śląsk jest idealnym miejscem na organizację konferencji i szkoleń w centrum Wrocławia.

Nowy Hotel Śląsk posiada ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2 osobowych oraz apartamentach, składających się z pokoju dziennego z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, osobnej sypialni oraz łazienki.