Regały paletowe w magazynowaniu? Regały paletowe sprawią, że Twój biznes będzie się rozwijał.

Żyjemy w czasach zmian i sporych wyzwań. Problemy z dostępnością towarów, zmusiły wiele firm do rozbudowy magazynów, aby przygotować się na zakłócenia w dostawach.

 

Jeśli chodzi o działanie firmy w tak niepewnych czasach, warto postawić na wysokiej klasy rozwiązania, które będą w stanie przynieść większą stabilność i wesprzeć realizację kluczowych zamówień przy niskich kosztach. A przede wszystkim warto zdecydować się na współpracę z zaufanymi partnerami. Przyjrzyjmy się, jak odpowiednie wdrożenie magazynowych regałów paletowych pomoże odmienić wizerunek firmy i stworzyć efektywną przestrzeń magazynową.

 

Czym jest regał paletowy?

Regały paletowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań magazynowych, które skierowane jest przede wszystkim do firm, które zajmują się obsługą towarów na paletach.

Regał paletowy dzięki swojej konstrukcji półkowej jest w stanie zaoferować ergonomię na wysokim poziomie dla ładunków kompaktowych. Wspiera on wiele branż, zwłaszcza na naszym rodzimym rynku, który stoi takimi sektorami gospodarki jak produkcja mebli czy motoryzacja.

Regały paletowe magazynowe służą do przechowywania ładunków na paletach, najczęściej w magazynach. Konstrukcja nośna składa się z metalowych wsporników i półek, które razem tworzą konstrukcję zdolną pomieścić wiele ton ładunku. Ze względu na stosunkowo prostą i uniwersalną konstrukcję takich regałów, bardzo łatwo jest je dopasować do danej przestrzeni magazynowej. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie parametry – wysokość regału, jego maksymalny udźwig czy szerokość. W większości przypadków regały paletowe przystosowane są do przechowywania europalet o wymiarach 1200 x 800 mm, ale możliwe jest takie dostosowanie regału, aby zmieścił się on w dowolnej przestrzeni.

 

Jakie regały paletowe stosować?

Oferujemy szeroki wybór rozwiązań magazynowych, które zostały zaprojektowane z myślą o tworzeniu nowoczesnych, efektywnych przestrzeni magazynowych. Mowa o regałach paletowych, wspornikowych, segmentowych, stalowych regałach listwowych i wielu innych konwencjonalnych rozwiązaniach.

Regały paletowe zewnętrzne mogą być dobrą opcją, gdy szybko potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Ponieważ konstrukcje zewnętrzne muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać zmienne warunki pogodowe, często mają niestandardowe wymiary. Mogą również wymagać stworzenia dodatkowych struktur (takich jak zadaszenie).

Nasza firma jest zaufanym partnerem w zakresie projektowania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań magazynowych. Indywidualne rozwiązania są niezbędne dla każdej przestrzeni magazynowej, ponieważ różne magazyny są dedykowane konkretnym segmentom branż. Dlatego konwencjonalne konstrukcje nie zawsze są wystarczające, aby spełnić normy bezpieczeństwa lub zapewnić skuteczne rozwiązanie dla danej przestrzeni. Możliwe jest opracowanie niestandardowych i niekonwencjonalnych rozwiązań, jeśli spełniają one normy bezpieczeństwa, a analiza ekspercka wskazuje, że będą to dobre rozwiązania dla danej przestrzeni.

 

 

Regał paletowy Logi-Max, to pewne i bezpieczne rozwiązanie

Stworzyliśmy efektywne kosztowo rozwiązania magazynowe, które pomagają w optymalizacji łańcucha dostaw. Nasi klienci zgłaszają, że widzą wymierne korzyści wynikające bezpośrednio ze zmian wprowadzonych dzięki wdrożeniu naszych rozwiązań. W szczególności odnotowują zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru podczas przeładunku, a także obniżenie opłat za fracht i kosztów pracy magazynu. Dzięki rozwiązaniom Logimax dostosowanym do danej powierzchni magazynowej nie będzie już konieczne składowanie produktów na podłodze i przenoszenie ich za każdym razem, gdy trzeba będzie dostać się do konkretnego ładunku.

Aby uczynić miejsce pracy bezpieczniejszym, należy zmniejszyć ilość czasu, w którym pracownik ma kontakt z ładunkiem i usprawnić operacje magazynowe. Ułatwia to pracownikom przetwarzanie towarów.

Możemy uczynić pracę w magazynie bezpieczniejszą poprzez skrócenie czasu, jaki pracownicy spędzają przy przenoszeniu towarów. To zmniejsza liczbę wypadków i poprawia stan zdrowia.

Zwiększenie efektywności zarządzania zapasami i poprawa przejrzystości miejsc składowania. Ta wartość dodana usprawnia procesy magazynowe, tworząc bardziej elastyczne obszary składowania, które można dostosować do potrzeb rynku.

Mieszczący się na wyspie okolonej fosą zamek wraz z 12 ha parkiem był w przeszłości jedną z najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce. Był siedzibą króla Polski Stanisława Leszczyńskiego oraz książąt Sułkowskich. Sale paradne zamku wraz z wystawami eksponatów są udostępnione dla zwiedzających. Zamek jest obiektem konferencyjnym i miejscem organizacji wszelkiego rodzaju imprez firmowych i prywatnych. Posiada hotel w kategorii 3* oraz własną gastronomię z obszerną restauracją.

AC Hotel by Marriott Wrocław to marka lifestylowa, należąca do sieci Marriott. Jest to pierwszy hotel AC w Polsce i pierwszy Marriott we Wrocławiu.

Ośrodek STARY MŁYN to Hotel Młynarz, zespół komfortowych, całorocznych domków, Karczma Młynarzówka i sale konferencyjne. Stary Młyn położony jest w malowniczym, zielonym rozlewisku Prosny, na skraju historycznej miejscowości Bolesławiec k. Wieruszowa - osady założonej w 1266 roku przez Księcia Kaliskiego Bolesława Pobożnego.