Świetokrzyskie czaruje Chopinem 2010

3 maja w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie o godz. 17.00 odbędzie się koncert inauguracyjny projektu pn. „Świętokrzyskie czaruje Chopinem”, realizowanego w ramach programu Fryderyk Chopin Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Zespół Pałacowy w Kurozwekach, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Stowarzyszenie Miłośników i Przyjaciół Kurozwęk i Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Kielcach

Wykonawcy 3-majowego koncertu w Pacanowie to:

Renata Drozd – sopran, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 1999 roku. Jeszcze w trakcie studiów brała udział w sesjach koncertowych Musica Moderna (1992-1999).
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in. u prof. Ingrid Kremling (Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu), prof. Ryszarda Karczykowskiego (AM w Krakowie) oraz prof. Christiana Elssnera (AM w Dreźnie).
Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych.

Od 2002 r. współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, a od września 2005 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie. Koncertuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce, najczęściej z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, z którą w 2000 roku odbyła tournee artystyczne w Holandii, Belgii i Luxemburgu z „Requiem” W.A. Mozarta.
Ważne miejsce w jej dorobku artystycznym zajmuje wykonawstwo muzyki oratoryjno-kantatowej. Do najważniejszych imprez kulturalnych, w których wzięła udział można zaliczyć: Koncert Nadzwyczajny z okazji Święta Miasta Kielc dedykowany Papieżowi Janowi Pawłowi II w  Bazylice Katedralnej w Kielcach, na którym wykonała „Vesperae solennes de confessore” KV 339 („Nieszpory Uroczyste o Wyznawcy”) – W.A. Mozarta,

Od marca 2006 r. współpracuje z wybitnym pianistą, wirtuozem Waldemarem Malickim, z  którym koncertuje i bierze udział w nagraniach jego autorskiego programu telewizyjnego pt. „Co tu jest grane”.

Artur Jaroń – fortepian, Urodził się w Kielcach. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel. Ukończył studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolija Kardaszowa. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Guntera Ludwiga.

Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus“, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz zespołami filharmonicznymi w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Kielcach, Katowicach, Lublinie, Jeleniej Górze, Olsztynie, Opolu, Szczecinie, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Gdańsku. Koncertował za granicą w Niemczech, Szwecji, Danii, Słowacji, Rosji, na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, by wspomnieć nazwiska Jerzego Maksymiuka, Jerzego Salwarowskiego, Marka Pijarowskiego, Agnieszki Duczmal, Tadeusza Wojciechowskiego. Jako kameralista współpracował m.in. z Teresą Żylis-Garą, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem i Adamem Zdunikowskim. Ponadto koncertował również z Ludmiłą Worobec-Witek, Saskią Szreder, Bartłomiejem Niziołem, Wieniawski Quartett, Multicameratą. Stale współpracuje z orkiestrą “Wirtuozi Lwowa”. W 2005 r. debiutował w Carnegie H

Paweł Baran – fortepian. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Jarosławiu. Później uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli.

Edukację muzyczną kontynuował w Akademii Muzycznej w Odessie,

w klasie prof. Anatolija Kardashova, oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, gdzie ukończył studia I stopnia w klasie Marka Drewnowskiego.

Występował między innymi w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Kielcach, Zamościu, Stalowej Woli, a także na Słowacji i Ukrainie.

Ma na swoim koncie nagrania dla rzeszowskiego oddziału TVP oraz Polskiego Radia Kielce.

Brał udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów takich jak prof. A. Kardashov, A. Botvinov, prof. A. Tatarski,

prof. J. Drzewiecki, prof. K. Jabłoński.

Występował z recitalem na Międzynarodowym festiwalu „Jeunesses Musicales”, oraz na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.
Wykonywał koncerty fortepianowe J. Haydna i F. Chopina z orkiestrą Wirtuozi Lwowa pod dyrekcją Sergieja Burko.

Wystąpił również na koncercie z okazji obchodów 150 rocznicy śmierci Adama Mickiewicza w Odessie zorganizowanego pod patronatem Instytutu Adama Mickiewicza.

Obecnie Paweł Baran kontynuuje swoją edukację pod kierunkiem

ad. Tomasza Bartoszka na studiach magisterskich w łódzkiej Akademii Muzycznej.

W programie m.in.:
pieśni F. Chopina i St. Moniuszki
utwory fortepianowe F.Chopina:
Polonez As-dur op. 53
Etiuda c-moll op. 10/12
Andante spinato i Polonez Es-dur op. 22
2 mazurki op. 24 nr 1 i 2
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Nokturn cis-moll op. posth.
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Walc As-dur op. 34 nr 1

 

Kalendarium pozostałych wydarzeń:

31 maja – 1 czerwca

Muzyczne warsztaty edukacyjne „Dzień Dziecka z Fryderykiem” w Kurozwękach

3-30 lipca

Wystawa prac plastycznych – Dziedziniec Pałacu w Kurozwękach

Koncerty fortepianowe w Pałacu w Kurozwękach:

4 – lipca

Prof. Andrzej Tatarski – fortepian

11- lipca

Prof. Waldemar Wojtal – fortepian

18 – lipca

Prof. Józef Stompel – fortepian

25 – lipca

Radosław Sobczak – fortepian; Julian Paprocki – klarnet; Aleksandra Kuls – I skrzypce; Katarzyna Sylla – II skrzypce; Maciej Rogoziński – altówka; Zuzanna Stradowska – wiolonczela

11; 18; lipca

Koncerty fortepianowe uczniów PSM z Kielc w Pacanowie

25 lipca

Otwarcie labiryntu w kukurydzy – temat Fryderyk Chopin – zabawa terenowa z nagrodami. Kurozwęki

15 sierpnia

Konkurs florystyczny „Zainspirowani Chopinem” i wystawa prac pokonkursowa. Kurozwęki

17 października

Koncert podsumowujący projekt w Pacanowie – Prof. Tomasz Strahl – wiolonczela; Artur Jaroń – fortepian i uczniowie PSM w Kielcach.

 

A ponadto przez cały sezon zapraszamy do:

Altan na terenie ECB, w których można słuchać muzyki Chopina

Pałacu w Kurozwękach na wystawę plakatu Chopin 2010

Sprawdzenia swoich sił i wiedzy o Fryderyku Chopinie w kukurydzianym labiryncie

 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 17.00

 

WSTĘP WOLNY

 

Rezerwacja miejsc i dodatkowe informacje: Tel. 15 866 72 71

www.kurozweki.com www.stolica-bajek.pl www.chopin2010.pl www.pik.kielce.pl

 

 

Pałac Żelechów jest kameralnym, luksusowym obiektem hotelowym położonym na terenie rozległego parku w województwie mazowieckim 87 km od Warszawy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza połączeniu XVIII-wiecznej architektury oraz zabytkowego klimatu z perfekcyjnym, a także nowoczesnym wyposażeniem. To obiekt dla osób oczekujących najwyższego standardu, w ekskluzywnych, nowoczesnych wnętrzach.

Hotel BoniFaCio SPA & Sport położony jest blisko przyrody w malowniczym zakątku Mazowsza, zaledwie godzinę drogi od Warszawy.

Event Hall w Fabryce Norblina to wyjątkowa przestrzeń eventowa w Warszawie, gdzie industrialny styl spotyka się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na ponad 600 m² można zorganizować różnorodne wydarzenia, od konferencji i bankietów po premiery filmowe. Do dyspozycji gości są sale kinowe z systemem Dolby Atmos®, przestronne lobby oraz 14-metrowy bar serwujący autorskie koktajle. Nowoczesne zaplecze audiowizualne, cateringowe i profesjonalna obsługa w zabytkowym otoczeniu Fabryki Norblina gwarantują unikatowy charakter każdego eventu.