Turystyka motywacyjna – o tym warto ciągle pamiętać

Seminaria poświęcone wyjazdom motywacyjnym to stały element targów Tour Salon w Poznaniu. Organizatorzy zaprosili kluczowych ekspertów w dziedzinie kreowania wizerunku medialnego turystyki biznesowej, którzy to przekazali cenne uwagi będące kluczem do sukcesu turystyki motywacyjnej. Przeanalizujmy jeszcze raz najważniejsze punkty tego wykładu.

Analizę pierwszej prezentacji pt.: „Świat podroży motywacyjnych – mity i rzeczywistość” wygłosił Tasso Pappas, były prezydent The Society of Incentive Travel Executives, który skupił  się głównie na podstawowej charakterystyce turystyki motywacyjnej oraz przestrzeni, w jakiej poruszają  się organizatorzy z nią związani. Szczególną uwagę  zwrócił na motywowanie pracowników, czyli przede wszystkim na wynagrodzenia finansowe, podarunki czy też właśnie wycieczki i podróże.

 

Nicola Chater, prezydent oddziału  SITE w Wielkiej Brytanii, poruszyła tematykę o najczęściej wybieranych miejscach  w trendach w podróży motywacyjnych i o perspektywach rozwoju branży. Pokazała gdzie aktualnie firmy organizujące wyjazdy motywacyjne wybierają się na szkolenia, konferencje czy spotkania motywacyjne. Wymieniła takie kierunki jak RPA oraz Mauritius, a do grona krajów często odwiedzanych zaliczyła Wietnam, Zimbabwe, Chorwacje i Polskę. Tak więc widać z tego, że organizatorzy wyjazdów motywacyjnych skłonni są odwiedzać miejsca powszechnie uznawane za niebezpieczne, biedne lub też takie, które dopiero są w trakcie budowania swojego wizerunku na arenie międzynarodowej . Nicola Charter wspomniała także o tym, iż podróże motywacyjne nie muszą być wcale długie albo organizowane dla całej organizacji czy firmy. Wręcz powinny być częstsze, w mniejszym gronie i nie muszą trwać długo.

 

Podsumowanie spotkania przeprowadziła Lesley Maltman, dyrektor MCI Belfast w którym przypomniała o kluczowym elemencie powodzenia turystyki biznesowej czyli o dobrej reklamie. Branże zajmujące się turystyką w szerokim tego słowa znaczeniu powinny stale promować swój region nie tylko w ujęciu wyeksponowania walorów swoich miast pod kątem krajobrazu czy historii, ale także pod kątem organizowania konferencji, seminariów czy imprez integracyjnych.

 

 

Źródło: MICE Poland „Świat podróży motywacyjnych – mity i rzeczywistość”, Tour Salon

M-S-M 

Ośrodek STARY MŁYN to Hotel Młynarz, zespół komfortowych, całorocznych domków, Karczma Młynarzówka i sale konferencyjne. Stary Młyn położony jest w malowniczym, zielonym rozlewisku Prosny, na skraju historycznej miejscowości Bolesławiec k. Wieruszowa - osady założonej w 1266 roku przez Księcia Kaliskiego Bolesława Pobożnego.

Czterogwiazdkowy Hotel Grand Ascot to luksus i wygoda w prestiżowym miejscu. Położony jest tuż obok Rynku Głównego, czyli w najlepszej lokalizacji w Krakowie. Najważniejsze atrakcje miasta znajdują się nieopodal Hotelu, dzięki czemu jest to idealne miejsce do zwiedzania Krakowa, wyjście ze znajomymi, rodzinny odpoczynek, czy też spotkanie biznesowe.

Czterogwiazdkowy Scandic Wocław usytuowany jest w centrum miasta. Dogodny dojazd z autostrady A4/A8, niewielka odległość (12 km) od lotniska im. Mikołaja Kopernika oraz umożliwiający przebycie pieszo dystans do Głównego Dworca Kolejowego PKP, zapewniając uczestnikom komfort szybkiego dotarcia na miejsce spotkania.
Oferujemy bezpłatny dostęp do internetu (wi-fi) w całym hotelu.