Uroczysta gala otwarcia Mercure Hotel w Szklarskiej Porębie

20 października w Hotelu Mercure w Szklarskiej Porębie odbyła się Gala otwarcia Hotelu oraz Restauracji Bergo Mateusza Gesslera. Galę poprowadził Olivier Janiak, a gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni z Trio.

Gala rozpoczęła się kolacją degustacyjną przygotowaną przez Mateusza Gesslera wspólnie z Szefem Kuchni Andrzejem Sawką oraz Robertem Kondziela. Wieczorną podróż kulinarną goście rozpoczęli od ceviche z troci fiordowej i pierogów z jagnięciną, a zachwycająca kaczka pieczona ze śliwkami podbiła podniebienia gości. 

 

W gali udział wzięło ponad 120 osób, a na długiej liście zaproszonych gości znalazły się osobowości medialne, artyści, przedstawiciele lokalnych władz oraz mediów, m.in.:, Agnieszka Dygant, Joanna Jabłczyńska, Natalia Janoszek, Beata Sadowska, Agnieszka Litwin, Małgorzata Pieńkowska, Rafał Jonkisz, Żabson, Blowek, Kapcer Błoński, Kuba Szmajkowski, Łukasz Kędzior oraz wiele innych znakomitych osób.

 

Zadbaliśmy o każdy najmniejszy detal wydarzenia, aby zaproszeni goście mogli rozgościć się w naszym hotelu, poczuć jego klimat i doświadczyć wyjątkowej gościnności” – mówi Daniel Kasieczka, Dyrektor Generalny Hotelu Mercure.


Hotel Mercure w Szklarskiej Porębie otworzył się 15 czerwca tego roku, posiada 140 luksusowych pokoi i apartamentów, strefę Spa & Wellness z siłownią, basenem, saunami oraz całorocznym i podgrzewanym jacuzzi zewnętrznym z widokiem na otaczającą naturę. Jego wyjątkowe położenie w otulinie lasu oraz jedyne 600 metrów od stacji narciarskiej, powoduje, że jest to idealne miejsce dla narciarzy i osób ceniących aktywy wypoczynek przez cały rok. Pierwsza restauracja Mateusza Gesslera zlokalizowana poza granicami Warszawy zachwyca szykownym wnętrzem i wyjątkową atmosferą. Unikalne menu inspirowane regionalnymi tradycjami na nowo odkrywa historię kulinarną regionu. 

 


Hotel zlokalizowany jest w Zegrzu Południowym, na północny-wschód od Warszawy, zaledwie 25 km od centrum miasta. Malowniczo położony nad samym brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego ma własną plażę, molo i przystań dla sprzętu wodnego.          Do niedawna Zegrze postrzegane było wyłącznie jako miejsce weekendowego wypoczynku warszawiaków, jednak za sprawą

Pałac Mortęgi to zabytkowy kompleks budynków, położony we wsi Mortęgi na Warmii i Mazurach. Wcześniej budynek służył jako Uniwersytet Ludowy, biuro Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” oraz jako przedszkole. W roku 2013 rozpoczęły się prace, aby budynek przekształcić w pierwotny pałac i stworzyć obecne miejsce Pałac Mortęgi Hotel&Spa.