Ustawa o usługach turystycznych – proponowane kierunki zmian – konferencja

W dniu 17 października 2008, Zakład Prawa i Organizacji Turystyki Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Ustawa o usługach turystycznych - proponowane kierunki zmian". Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Raciborski z Zakładu Prawa i Organizacji Turystyki AWF Kraków, który jest współtwórcą projektu założeń ustawy zmieniającej ustawę o usługach turystycznych.

W dniu 17 października 2008, Zakład Prawa i Organizacji Turystyki Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Ustawa o usługach turystycznych – proponowane kierunki zmian".

Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Raciborski z Zakładu Prawa i Organizacji Turystyki AWF Kraków, który jest współtwórcą projektu założeń ustawy zmieniającej ustawę o usługach turystycznych.

Ustawa o usługach turystycznych uchwalona została 29 sierpnia 1997 r., a weszła w życie z dniem 1 lipca 1998 r. Tego roku upływa zatem dziesięciolecie jej obowiązywania. Ów rocznica wydaje się dobrą okazją, aby zweryfikować jej rozwiązania, jak i dyskusję nad dalszymi kierunkami jej doskonalenia. Temu zagadnieniu poświęcona będzie organizowana konferencja. Punktem odniesienia stanie się nowelizacja ustawy o usługach turystycznych, która jest przygotowywana w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Na konferencji zaprezentowane zostaną referaty wprowadzające do propozycji zmian w poszczególnych rozdziałach ustawy. Przede wszystkim jednak organizatorzy liczą na szeroką dyskusję. Chcielibyśmy, aby w konferencji wzięły udział nie tylko osoby zajmujące się tą ustawą od strony naukowej, ale także praktycy, którzy znają wady i zalety obecnych regulacji. Stąd liczymy na udział przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, osób prowadzących biura podróży, osób świadczących usługi hotelarskie, przewodników turystycznych, pilotów wycieczek, prawnikówpraktyków,a także innych osób zainteresowanych tą problematyką.

Uwagi przedstawione w trakcie konferencji powinny być wykorzystane w pracach nad ostatecznym kształtem projektu nowelizacji ustawy, dlatego proponowany termin konferencji jest tak bliski, a w dyskusji chcemy zachęcać do konkretyzacji proponowanych sformułowań przepisów.

Wstępny (ramowy) program konferencji:

10.30-11.00

Wprowadzenie do problematyki projektu nowelizacji ustawy o usługach turystycznych – prowadzenie: dr Jerzy Raciborski

11.00-11.30

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału I ustawy o usługach turystycznych – "Przepisy ogólne". Dyskusja

11.30-12.30

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału II ustawy o usługach turystycznych – "Organizatorzy turystyki, pośrednicy i agenci turystyczni". Dyskusja

12.45-13.45

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału III ustawy o usługach turystycznych – "Ochrona klienta". Dyskusja.

14.45-15.45

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału IV ustawy o usługach turystycznych – "Przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek". Dyskusja

15.45-16.45

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału V ustawy o usługach turystycznych – "Usługi hotelarskie". Dyskusja

16.45-17.00

Podsumowanie konferencji

Konferencja będzie miała miejsce na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (al. Jana Pawła II 78). Udział jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa drogą mailową na adres: piotr.cybula[małpa]awf.krakow.pl, co umożliwi między innymi przesłanie dalszych szczegółowych informacji.

Źródło: www.itir.awf.krakow.pl

Ośrodek STARY MŁYN to Hotel Młynarz, zespół komfortowych, całorocznych domków, Karczma Młynarzówka i sale konferencyjne. Stary Młyn położony jest w malowniczym, zielonym rozlewisku Prosny, na skraju historycznej miejscowości Bolesławiec k. Wieruszowa - osady założonej w 1266 roku przez Księcia Kaliskiego Bolesława Pobożnego.

Hotel Tobaco to starannie zaprojektowane pokoje utrzymane w pofabrycznym, loftowym klimacie.
Nasz obiekt łączy industrialną surowość z funkcjonalnością.
Tobaco to idealne miejsce na organizację spotkań i szkoleń, pobyty biznesowe i turystyczne.
Zaznaj gościnności zabytkowych murów fabryki relaksu!

Hotel Scandic Gdańsk znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny oraz zaledwie 800 metrów od słynnego Żurawia nad Motławą. Z przystanku autobusowego znajdującego się przed hotelem można w 20 minut dostać się na lotnisko. Ergo Arena położona jest 8 km od hotelu.