Ustawa o usługach turystycznych – proponowane kierunki zmian – konferencja

W dniu 17 października 2008, Zakład Prawa i Organizacji Turystyki Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Ustawa o usługach turystycznych - proponowane kierunki zmian". Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Raciborski z Zakładu Prawa i Organizacji Turystyki AWF Kraków, który jest współtwórcą projektu założeń ustawy zmieniającej ustawę o usługach turystycznych.

W dniu 17 października 2008, Zakład Prawa i Organizacji Turystyki Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Ustawa o usługach turystycznych – proponowane kierunki zmian".

Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Raciborski z Zakładu Prawa i Organizacji Turystyki AWF Kraków, który jest współtwórcą projektu założeń ustawy zmieniającej ustawę o usługach turystycznych.

Ustawa o usługach turystycznych uchwalona została 29 sierpnia 1997 r., a weszła w życie z dniem 1 lipca 1998 r. Tego roku upływa zatem dziesięciolecie jej obowiązywania. Ów rocznica wydaje się dobrą okazją, aby zweryfikować jej rozwiązania, jak i dyskusję nad dalszymi kierunkami jej doskonalenia. Temu zagadnieniu poświęcona będzie organizowana konferencja. Punktem odniesienia stanie się nowelizacja ustawy o usługach turystycznych, która jest przygotowywana w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Na konferencji zaprezentowane zostaną referaty wprowadzające do propozycji zmian w poszczególnych rozdziałach ustawy. Przede wszystkim jednak organizatorzy liczą na szeroką dyskusję. Chcielibyśmy, aby w konferencji wzięły udział nie tylko osoby zajmujące się tą ustawą od strony naukowej, ale także praktycy, którzy znają wady i zalety obecnych regulacji. Stąd liczymy na udział przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, osób prowadzących biura podróży, osób świadczących usługi hotelarskie, przewodników turystycznych, pilotów wycieczek, prawnikówpraktyków,a także innych osób zainteresowanych tą problematyką.

Uwagi przedstawione w trakcie konferencji powinny być wykorzystane w pracach nad ostatecznym kształtem projektu nowelizacji ustawy, dlatego proponowany termin konferencji jest tak bliski, a w dyskusji chcemy zachęcać do konkretyzacji proponowanych sformułowań przepisów.

Wstępny (ramowy) program konferencji:

10.30-11.00

Wprowadzenie do problematyki projektu nowelizacji ustawy o usługach turystycznych – prowadzenie: dr Jerzy Raciborski

11.00-11.30

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału I ustawy o usługach turystycznych – "Przepisy ogólne". Dyskusja

11.30-12.30

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału II ustawy o usługach turystycznych – "Organizatorzy turystyki, pośrednicy i agenci turystyczni". Dyskusja

12.45-13.45

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału III ustawy o usługach turystycznych – "Ochrona klienta". Dyskusja.

14.45-15.45

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału IV ustawy o usługach turystycznych – "Przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek". Dyskusja

15.45-16.45

Wprowadzenie do propozycji zmian przepisów rozdziału V ustawy o usługach turystycznych – "Usługi hotelarskie". Dyskusja

16.45-17.00

Podsumowanie konferencji

Konferencja będzie miała miejsce na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (al. Jana Pawła II 78). Udział jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa drogą mailową na adres: piotr.cybula[małpa]awf.krakow.pl, co umożliwi między innymi przesłanie dalszych szczegółowych informacji.

Źródło: www.itir.awf.krakow.pl

Czterogwiazdkowy Hotel Grand Ascot to luksus i wygoda w prestiżowym miejscu. Położony jest tuż obok Rynku Głównego, czyli w najlepszej lokalizacji w Krakowie. Najważniejsze atrakcje miasta znajdują się nieopodal Hotelu, dzięki czemu jest to idealne miejsce do zwiedzania Krakowa, wyjście ze znajomymi, rodzinny odpoczynek, czy też spotkanie biznesowe.

Czterogwiazdkowy hotel ze spa, otoczony lasem, tuż nad rzeką Narew. Doskonały na wszelkiego rodzaju konferencje, bankiety, spotkania biznesowe - a także idealny dla rodzin, które szukają wypoczynku od zgiełku miasta.

Hotel Scandic Gdańsk znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny oraz zaledwie 800 metrów od słynnego Żurawia nad Motławą. Z przystanku autobusowego znajdującego się przed hotelem można w 20 minut dostać się na lotnisko. Ergo Arena położona jest 8 km od hotelu.