W jakie waluty inwestować?

Inwestowanie w waluty wydaje się bezpiecznym przedsięwzięciem. Internet to źródło dokładnych danych na ich temat, a kantory internetowe oferują korzystne ceny. Jednak nie wszystkie waluty są tak samo atrakcyjne dla inwestorów.

Dziesięć lat temu chyba nikt nie przypuszczał, że frank szwajcarski może być dobrą inwestycją. Był walutą tanią, jego kurs ściśle zależał od kursu euro, kredyty we frankach traktowane były jako tanie i opłacalne. Przeciętny zjadacz chleba z pewnością nie traktował franka z taką powagą, jak dolara amerykańskiego czy euro. Tymczasem ci, którzy skupowali tanie franki, w Czarny Czwartek z dnia na dzień powiększyli dwukrotnie swoje oszczędności. Jak widać, na handlu walutami da się zarobić, jednak w tym wypadku o sukcesie zadecydowało szczęście. Inaczej nie można nazwać nagłej decyzji Szwajcarów o uwolnieniu ceny franka.


W odwrotnej sytuacji znaleźli się ci, którzy zdecydowali się ulokować swoje oszczędności w funtach brytyjskich. Ogłoszenie brexitu znacznie osłabiło tę walutę. Można przypuszczać, że faktyczne wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dokona kolejnej korekty kursu funta. I jeśli, co jest bardzo prawdopodobne, nastąpi rozłam między Anglią i Walią,a Szkocją i Irlandią Północną, waluta brytyjska straci na wartości jeszcze więcej.

Skoro nie funty to co? Wbrew pozorom frank szwajcarski ma się dobrze, a jego pozycja powoli, ale konsekwentnie umacnia się. Można przypuszczać, że bieżący rok zakończy się wzrostem wartości szwajcarskiej waluty. Podobnie rzecz ma się z dolarem amerykańskim. Kurs dolara od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie, nie skorygowały go nawet wybory w USA i dość nieoczekiwane zwycięstwo Donalda Trumpa. Biorąc pod uwagę, że Amerykański Bank Centralny planuje podnieść stopy procentowe, można łatwo zauważyć, że dolar będzie się umacniał. Początkowe prognozy, że zmiana władzy pociągnie za sobą recesję, nie sprawdziły się.

Analitycy rynków walutowych coraz częściej zwracają swoje oczy na kraje rozwijające się. Te z nich, które przechodzą transformacje i rozkwit gospodarczy, mogą poszczycić się także wzrastającym kursem swojej waluty. Warto zwrócić uwagę na rynki azjatyckie. Również kraje Ameryki Południowej mogą być trafną inwestycją. Już dziś głośno mówi się o tym, że meksykańskie peso jest mocno niedowartościowaną walutą i w najbliższym czasie dojdzie do korekty, która znacząco podniesie cenę peso względem dolara amerykańskiego.

O innych czynnikach mających wpływ na ceny walut można przeczytać tutaj: http://zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=21965

Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort zajmuje się w organizacją wyjątkowych pobytów integracyjnych i spotkań biznesowych. Komfortowe zaplecze konferencyjne zostało starannie zaprojektowane tak, aby łączyć funkcjonalność ze stylowym wystrojem. Umiejętność dopasowania się do potrzeb Klientów jest kluczem do sukcesu, który posiadają nasi specjaliści. Dzięki nabytemu doświadczeniu sporządzą ofertę na miarę najbardziej wyszukanych potrzeb.

Wyobraź sobie miejsce, gdzie luksus spotyka się z nieskazitelną naturą. Hotel Żubrówka ****, położony na skraju Białowieskiego Parku Narodowego, to nie tylko przestrzeń idealna do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, ale także oaza spokoju i relaksu. Nowoczesne zaplecze konferencyjne, wykwintna kuchnia regionalna oraz szeroka gama atrakcji integracyjnych sprawiają, że każdy pobyt w tym wyjątkowym miejscu staje się niezapomnianym przeżyciem. Odkryj, jak połączyć efektywną pracę z chwilami odprężenia w otoczeniu dziewiczej przyrody!

Pałac Żelechów jest kameralnym, luksusowym obiektem hotelowym położonym na terenie rozległego parku w województwie mazowieckim 87 km od Warszawy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza połączeniu XVIII-wiecznej architektury oraz zabytkowego klimatu z perfekcyjnym, a także nowoczesnym wyposażeniem. To obiekt dla osób oczekujących najwyższego standardu, w ekskluzywnych, nowoczesnych wnętrzach.