Warsztaty kawowe i pokazy cukiernicze na WorldHotel 2012

Po raz pierwszy goście Targów WorldHotel będą mogli uczestniczyć w warsztatach kawowych „Kawa w hotelu – co warto o niej wiedzieć?”, a także - pokazach, warsztatach i konkursach cukierniczych z udziałem dwóch wybitnych cukierników: Tomasza Dekera i Pawła Mieszały. Oba wydarzenia odbędą się w dniach 3-5 października, w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie, podczas V Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych.

 Nic tak dobrze nie pasuje do siebie, jak kawa i ciastko, co więcej – ciężko jest wyobrazić sobie jakikolwiek hotel czy inny obiekt noclegowy bez filiżanki kawy i słodkiej przekąski. Jak właściwie przygotować kawę na śniadanie? Czy dobra kawa to zawsze droga kawa? U kogo i gdzie zamawiać ekspresy, ziarna czy słodkie dodatki? Na wiele z tych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas najbliższej edycji targów. Na zwiedzających czekają bowiem nie tylko warsztaty i pokazy, ale również oferta wystawców z sektora kawowego.

O kawie w hotelu

Bezpłatne warsztaty pt. „Kawa w hotelu – co warto o niej wiedzieć?” mogą zainteresować przede wszystkim właścicieli, managerów, a także pracowników hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i innych obiektów noclegowych. Podczas 90-minutowych sesji warsztatowych składających się z prezentacji, dyskusji i zajęć praktycznych, będzie można zdobyć cenne informacje i umiejętności praktyczne przydatne każdemu, kto chce serwować dobrą, a nie koniecznie najdroższą kawę. W części praktycznej każda grupa będzie miała za zadanie, przy pomocy zawodowych baristów, przygotować: espresso, cappuccino oraz kawę na śniadanie lub konferencję, a podczas prezentacji zostaną przedstawione różne gatunki kawy i ich stosunek do ceny. Sesje warsztatowe będą odbywać się każdego dnia targów, czyli 3, 4 i 5 października w sali konferencyjnej zaaranżowanej na powierzchni pokazowej, na terenie hali targowej. W warsztatach można uczestniczyć bezpłatnie, z uwagi jednak na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza, dostępnego na www.worldhotel.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 września. Organizatorami warsztatów są: firma AproTrade / Akademia Kawy oraz MT Targi.

Co na deser?

Wielu pomysłów i inspiracji na smaczny deser i słodki dodatek do kawy mogą dostarczyć pokazy i warsztaty cukiernicze z udziałem mistrza cukierniczego – Tomasza Dekera, a także Gościa Specjalnego – Pawła Mieszały. Zwiedzający zainteresowani sekretami dobrego, czekoladowego smaku, będą mogli wziąć udział w warsztatach robienia trufli, a także dekorowania cupcake i cake pops. W programie znajdą się również pokazy: tworzenia rzeźb czekoladowych i dekoracji z karmelu, robienia pralin i trufli z nadzieniami z białej i ciemnej czekolady aromatyzowanymi alkoholem i polskimi owocami (jarzębina, rokitnik, itp.), a także tworzenia cake pops z czekolady i nie tylko. Ciekawie zapowiadają się też konkursy degustacyjne trufli i pralin czekoladowych. Warto dodać, że na zwiedzających, którzy na miejscu będą chcieli złożyć zamówienie w postaci minitortu lub tarty by T. Deker, czeka kawa Nespresso w prezencie. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na moje pokazy cukiernicze. Podczas tych kilku dni zaprezentuję wiele trendów i nowości w cukiernictwie. Zaczniemy od czekolady, będą praliny, trufle a nawet wylewanie całych tabliczek czekolady. Będą pokazy i warsztaty. Będzie słodko. Do zobaczenia. – zachęca Tomasz Deker – mistrz cukiernictwa. Organizatorem pokazów i warsztatów jest firma T.Deker Patissier & Chocolatier. W wydarzeniu można uczestniczyć bezpłatnie.

Salon kawowy – nowość

Oferta wystawców prezentowana podczas Targów WorldHotel obejmuje przede wszystkim: wyposażenie i wystrój wnętrz, tekstylia i galanterię hotelową, housekeeping, rozwiązania informatyczne dla hoteli, infrastrukturę rekreacyjną, SPA & Wellness. W tym roku po raz pierwszy na targach pojawi się nowy sektor tzw. Salon Kawowy, w którym swoją ofertę będą mogły pokazać firmy produkujące i dystrybuujące ekspresy do kawy, ziarna, dodatki, takie jak: syropy smakowe, śmietanki czy słodycze oraz wiele innych elementów niezbędnych do parzenia kawy. Propozycja wystawców skierowana jest przede wszystkim do właścicieli i menedżerów obiektów noclegowych, takich jak: hotele, motele, pensjonaty, ośrodków SPA & Wellness, uzdrowiska, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe i agroturystyczne oraz centra konferencyjne. Imprezę chętnie odwiedzają również architekci i projektanci wnętrz oraz inwestorzy i firmy wykonawcze.

Warto wiedzieć

Zwiedzających Targi WorldHotel, a także uczestników wszystkich wydarzeń towarzyszących (konferencje, seminaria, warsztaty, itp.) obowiązuje rejestracja. Można jej dokonać na miejscu (wypełnienie formularza) lub za pośrednictwem Internetu na www.worldhotel.pl/rejestracja. Osoby zarejestrowane on-line zwolnione są z opłaty za wstęp na targi. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.worldhotel.pl

 

***
Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel to jedyne spotkanie branży hotelarskiej w Polsce, które skupia precyzyjnie wyselekcjonowaną grupę odbiorców związanych z rynkiem noclegowym i gwarantuje ściśle biznesowy charakter wydarzenia. Prezentuje kompleksową ofertę produktów, usług i rozwiązań w zakresie budowy, wyposażenia, modernizacji i codziennej obsługi obiektów noclegowych o różnym standardzie. Pozwala również zapoznać się z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami w zakresie biznesu hotelarskiego, dzięki towarzyszącym targom wydarzeniom merytorycznym. WorldHotel organizowane są od 2008 roku i odbywają się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Twój hotel uszyty na miarę! Nasz czterogwiazdkowy obiekt hotelowy znajduje się tuż przy kompleksie handlowo-usługowym Manufaktura. Odwiedź nas i poczuj klimat “Ziemi Obiecanej”, miejsca w którym rodziły się wielkie inwestycje i spełniały się marzenia o fortunie!

Nowoczesny hotel Mercure Wrocław Centrum położony jest w kulturalnym,
handlowym i komunikacyjnym centrum Wrocławia – w sąsiedztwie największych
atrakcji turystycznych miasta, takich jak Rynek i Ostrów Tumski,
Muzeum Narodowe wraz z Panoramą Racławicką. Hotel oddalony jest 11 km
od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika,
a od dworca kolejowego i autobusowego jedynie 1 km. Do dyspozycji gości
hotelowych oddany jest monitorowany parking na ponad 200 miejsc.

Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort zajmuje się w organizacją wyjątkowych pobytów integracyjnych i spotkań biznesowych. Komfortowe zaplecze konferencyjne zostało starannie zaprojektowane tak, aby łączyć funkcjonalność ze stylowym wystrojem. Umiejętność dopasowania się do potrzeb Klientów jest kluczem do sukcesu, który posiadają nasi specjaliści. Dzięki nabytemu doświadczeniu sporządzą ofertę na miarę najbardziej wyszukanych potrzeb.