Wycieczki szkolne po Polsce – jakie miejsca zainteresują dzieci?

Podróże kształcą – to przysłowie stare, jak świat dotyczy zarówno dorosłych, jak i małych turystów. Ci drudzy podczas wycieczek nie tylko się uczą nowych rzeczy, poznają kulturę, sztukę, historię i przyrodę danego miejsca, lecz również spędzają miło czas, integrując się z rówieśnikami. Osobom zastanawiającym się, które miejsca okażą się najatrakcyjniejsze na wycieczki po Polsce, podsuwamy garść cennych wskazówek.

Warto o nich pamiętać podczas rozmów z rodzicami dzieci, a także z samymi uczniami. Decydując się na wypoczynek całej klasy w jednym z polskich miast, warto pamiętać o tym, że jest w czym wybierać: Toruń, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Malbork, Zakopane, Trójmiasto i wiele innych miejsc.

 

Wycieczki klasowe do grodu Kopernika, czyli Toruń i gotyk na dotyk

W Toruniu oprócz malowniczej gotyckiej starówki oraz licznych zabytków warto odwiedzić planetarium, czyli Centrum Popularyzacji Kosmosu, Muzeum Piernika, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Dom Legend Toruńskich. Młodych podróżników zainteresuje również wizyta w Teatrze Baj Pomorski, który ma specjalny repertuar dla dzieci. Można pojechać także do Grębocina położonego niedaleko Torunia, aby odwiedzić Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa lub do Solca Kujawskiego, w którym znajduje się Park Jurajski.

 

Wycieczki klasowe do Krakowa w poszukiwaniu historii

Jadąc do Krakowa trudno zobaczyć wszytko w jeden dzień, dlatego też to idealne miasto na kilkudniową wycieczkę. Obowiązkowym punktem odwiedzin w Krakowie jest Wawel. Nie trzeba przypominać, że to kolebka historii Polski i dawna siedziba władców polskich. Jeśli chodzi o wycieczki klasowe, najczęściej odwiedzanymi miejscami na Wawelu są: Katedra Św. Stanisława i Wacława oraz Zamek Królewski, a za dodatkową opłatą Reprezentacyjne Komnaty Królewskie i Wawel Zaginiony.

Natomiast spacer po rynku w Krakowie z zabytkowymi sukiennicami na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników podróży. Warto również wejść do Kościoła Mariackiego z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza. Co jeszcze trzeba odwiedzić w Krakowie? Z pewnością: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, bulwary wiślańskie i Smoka Wawelskiego, Ogród Doświadczeń w Parku Lotników Polskich oraz fortyfikację Barbakan. W czasie dłuższego pobytu w Krakowie zapraszamy do Wieliczki do Kopali Soli.

 

Wycieczki klasowe do Wrocławia – miasta sztuki i nauki

Każdy, kto raz odwiedzi Wrocław, będzie tu chciał wracać. Niezliczona ilość zabytków, przepiękna architektura, która zachwyca kunsztem budowniczych i wiele interesujących miejsc. Na rozgrzewkę polecamy spacer po Starym Mieście. Następnie jeśli chodzi o wycieczki klasowe, bez wątpienia warto odwiedzić: ZOO Wrocław – Afrykarium, Motylarnię i Terraria, Hydropolis – Interaktywne Muzeum Wody, Wrocławski Teatr Lalek, Muzeum Narodowe, Muzeum Współczesne, Muzeum Panorama Racławicka, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także Muzeum Archeologiczne.

 

Wycieczki klasowe do stolicy, czyli ruszamy na podbój wielkiego miasta

Tylko tu można udać się do Centrum Nauki Kopernik i zdobić wiele ciekawych informacji, o których nie usłyszy wielu uczniów w szkolnej ławce. Natomiast spacer po starówce na długo będzie wspominany przez uczestników klasowej wycieczki. Tu zobaczą między innymi: Warszawską Syrenkę, Kolumnę Zygmunta III, Pałac Królewski czy Łazienki Królewskie.

W stolicy wycieczki klasowe zawsze wiążą się z mnóstwem atrakcji. Warto odwiedzić: Pałac Kultury i Nauki, Belweder, Pałac w Wilanowie, Warszawskie ZOO, Ogród Botaniczny, a także Multimedialny Park Fontann. Stolica to liczne muzea i nie można nie odwiedzić przynajmniej jednego. Warto udać się do: Muzeum Narodowego, Muzeum Plakatu, Muzeum Karykatur, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Neonów, Muzeum Życia PRL, Muzeum Kosmosu lub Muzeum Iluzji.

 

 

Wycieczki klasowe po Wielkopolsce – Poznań i Ostrów Tumski

Miasto rogali i koziołków to miejsce idealne na wycieczkę szkolną dla dzieci. Co warto odwiedzić? Zamek Cesarski, plac Wolności z fontanną, rynek z renesansowym Ratuszem, słynne poznańskie koziołki, Ostrów Tumski z katedrą i grobami pierwszych władców Polski – Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Organizując wycieczki klasowe dla dzieci, koniecznie trzeba udać się do: Rogalowego Muzeum, poznańskiego ZOO, Palmiarni, Muzeum Dwóch Imperiów, Muzeum Narodowego, Muzeum Archeologicznego, Muzeum Historii Ubioru, Muzeum Poznańskie Pyry, a także Laboratorium Wyobraźni.

 

A może północna lub południowa Polska?

Uczniowie z południa kraju zazdroszczą rówieśnikom, że ci mają blisko nad morze i na odwrót, wiele dzieci z wybrzeża nie widziało na własne oczy polskich gór. Zakopane to bez wątpienia najlepszy kierunek dla tych, którzy marzą o tym, aby poznać góralskie klimaty. Oprócz wypraw w malownicze Tatry można przeznaczyć dzień lub dwa na zwiedzanie miasta. Są tu rozmaite galerie sztuki, zagrody i muzea np. Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Przyrodnicze. Wypoczywając w Zakopanem, nie można pominąć Krupówek, tylko stąd pochodzą najlepsze góralskie pamiątki.

Jeśli chodzi o wycieczki klasowe na północ kraju, to Trójmiasto z kilkugodzinną wizytą w zamku krzyżackim w Malborku okaże się strzałem w dziesiątkę. Molo w Sopocie, Oceanarium w Gdyni, Muzeum Bursztynów w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Centrum Hewelianum, Gdańskie ZOO i liczne zabytki to tylko kilka z atrakcji dla młodych podróżników czekających w Trójmieście. Ponadto warto również pojechać do Łeby zobaczyć piaszczyste wydmy, a także na Hel. Tu można odwiedzić Fokarium, Latarnię Morską, Muzeum Rybołówstwa, Fortyfikacje i port rybacki.

Reasumując, jeśli chodzi o miejsca na wycieczki klasowe, które zainteresują dzieci, to decyzja nie jest ława, ponieważ jest ich zbyt wiele. Jednak na dłuższe wyjazdy polecamy miejsca bardziej odległe od zamieszkania uczniów, ponieważ to najlepsza okazja na zobaczenie wielu ciekawych miejsc.

Pensjonat Wulpink to malowniczo położony obiekt nad Jeziorem Wulpińskim. Jest to urokliwe miejsce, idealne dla wszystkich, którzy szukają kameralnego miejsca do wypoczynku, a także dające znakomite warunki dla uprawiania sportów wodnych, jak i wszelkich innych form rekreacji w zielonym otoczeniu i bliskim kontakcie z naturą.

Dogodna lokalizacja Hotelu „Zajazd Piastowski" w cichym i spokojnym przedmieściu o krystalicznie czystym powietrzu, w otoczeniu słonecznych wzgórz, sadów i ogrodów sprawia., że jest to idealne miejsce gwarantujące udany wypoczynek.

Kuter Port to stale rozwijający się ośrodek, posiadający nieograniczone możliwości aranżacji ponad 30 ha powierzchni w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń w plenerze i w przestrzeni zamkniętej.