Wyniki badań projektów szkoleniowych

Na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Badanie projektów szkoleniowych, przeprowadziła firma PAG Uniconsult. Uzyskane wyniki stanowią doskonałe zestawienie dla małych i średnich firm, które do tej pory wahały się z przeprowadzeniem szkoleń w swojej organizacji.

Na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Badanie projektów szkoleniowych, przeprowadziła firma PAG Uniconsult. Uzyskane wyniki stanowią doskonałe zestawienie dla małych i średnich firm, które do tej pory wahały się z przeprowadzeniem szkoleń w swojej organizacji.


 


Dofinansowanie z EFS (Europejski Fundusz Społeczny) szkoleń okazało się główną motywacją dla firm mikro do skierowania na szkolenie swoich pracowników. Wśród firm mikro biorących udział w szkoleniach znalazło się  41% firm, które nie korzystały z innych szkoleń przynajmniej od 2005 r. Także wśród większych firm wzrosło zainteresowanie szkoleniami, z których wcześniej  nie korzystało 13% firm średnich i 6% firm dużych.

Głównym motywem przy podejmowaniu decyzji o udziale firm w szkoleniu były kryteria merytoryczne, związane z zakresem tematyki szkolenia i jej przydatnością dla firmy. Powodem takiej decyzji przedsiębiorców jest najczęściej potrzeba rozwoju kwalifikacji zawodowych i różnorodnych kompetencji pracowników (51,5% firm). Na znaczenie szkolenia dla rozwoju firmy wskazuje 28% przedsiębiorców.


 


Spośród  pracodawców 79% uważa, że ich pracownicy podczas szkoleń zdobyli potrzebną i cenną wiedzę, a ponad 90% samych uczestników szkoleń uważa, że tematyka szkolenia była adekwatna do ich potrzeb zawodowych.

Ponad połowa 54% firm uczestniczących w szkoleniach nie skierowałaby swoich pracowników na szkolenie, gdyby musiała finansować je w całości z własnych środków. Szczególne znaczenie dofinansowanie z EFS ma dla firm mikro i małych, bowiem aż 59% firm mikro nie skorzystałoby ze szkolenia pełnopłatnego, natomiast spośród firm małych – 57%.


 


Do najpopularniejszych kategorii tematycznych szkoleń należały i nadal należą: organizacja i zarządzanie, szkolenia zawodowe, organizacja i techniki sprzedaży, zarządzanie zasobami ludzkimi, umiejętności interpersonalne. Ze szkoleń w dziedzinie zarządzanie zasobami ludzkimi szkoliło się 22% badanych pracowników, umiejętności interpersonalne 19%, zarządzanie 13%. Stosunkowo niewielu pracowników uczestniczyło w szkoleniach zorientowanych na bardziej bieżące potrzeby firm: w szkoleniach w zakresie księgowości – 6%, BHP – 5%.


 


Przeprowadzone badania potwierdziły to, jak ważne jest dofinansowanie małych firm w zakresie szkoleń, po to, aby umożliwić im dalszy rozwój i obniżyć do minimum zagrożenie eliminacji ich z rynku przez duże przedsiębiorstwa.


 


Źródło: eGospodarka.pl


M-S-M

Centrum Szkoleniowo Noclegowe HHM (Hegelmann.) oferuje ponad 700 miejsc noclegowych.
Wszyscy mogą tu odpocząć , zregenerować siły i przygotować się do dalszej podróży.

Hotel 500 Tarnowo Podgórne położony jest jedynie 18 km od centrum stolicy Wielkopolski.
Hotel oferuje 170 komfortowych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz telewizją satelitarną.Z myślą o gościach biznesowych obiekt przygotował 11 klimatyzowanych sal konferencyjnych o wielkości od 35m2 do 350m2. Dzięki temu hotel może pochwalić się jednym z lepiej przygotowanych zapleczy szkoleniowych w obrębie Poznania i okolic. Wszystkie sale konferencyjne mają dostęp do światła dziennego.

Hotel Scandic Gdańsk znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny oraz zaledwie 800 metrów od słynnego Żurawia nad Motławą. Z przystanku autobusowego znajdującego się przed hotelem można w 20 minut dostać się na lotnisko. Ergo Arena położona jest 8 km od hotelu.