Systemy serwerowe – czym są i jakie jest ich przeznaczenie?

Obecnie niemal wszyscy liczący się producenci sprzętu IT przekonani są do integracji systemowej serwerów, urządzeń sieciowych, pamięci masowych czy oprogramowania, i to nie tylko dużych korporacyjnych centrów danych, ale także małych firm.

 

Dlatego też coraz częściej usłyszeć możemy o systemach serwerowych. Czym one się charakteryzują i do czego służą? Jacy producenci systemów serwerowych są najbardziej godni zaufania?

 

 

Czym są systemy serwerowe?

 

Główną i charakterystyczną cechą systemów serwerowych jest to, że uwalniają one użytkowników od konieczności trudnej, kosztownej i często długotrwałej integracji systemów składających się z komponentów różnych producentów. Zmniejsza to całkowity koszt i czas wdrożenia centrum danych.

Najwięcej zrobiło Cisco, aby spopularyzować tego typu rozwiązanie, wprowadzając w 2009 roku UCS (Unified Computing System). Ten serwer został opracowany i sprzedawany przez tego producenta. Z najnowszego raportu Cisco za IV kwartał rok obrotowy pokazuje, że zaledwie rok po uruchomieniu UCS liczba firm, które zdecydowały się na zakup systemu sięgnęła 1700, co przedstawiciele producentów uznali za duży sukces.

Jednak żadna firma nie jest w stanie dostarczyć wszystkich elementów składających się na kompletne centrum danych. Dlatego też, w zależności od możliwości politycznych i finansowych, realizacja tej koncepcji odbywa się najczęściej poprzez przejmowanie firm dysponujących odpowiednią technologią lub nawiązywanie współpracy z innymi producentami. Pod tym względem decyzja Cisco o produkcji własnych serwerów była niezwykła. Jednak system Cisco UCS zawiera elementy technologii innych dostawców, z którymi Cisco ma umowy, w tym VMware, BMC Software, EMC, Intel, Microsoft i Oracle.

W 2009 roku również HP wprowadziła zintegrowaną platformę obliczeniową HP BladeSystem Matrix, której warstwa sprzętowa składa się z systemów pamięci EVA4400, serwerów kasetowych BladeSystem c7000 oraz przełączników FC 8 Gb/s i Ethernet 10 Gb/s, a programowa zawiera Microsoft Active Directory, narzędzia do wirtualizacji VMware, XenServer lub Microsoft Hyper-V i HP Insight Orchestration do zarządzania systemem. Jednocześnie, żeby wzmocnić swój dział urządzeń sieciowych, HP zdecydowała się na zakup 3Com.

 

 

Systemy serwerowe Supermicro

 

Bizserver posiada doskonałą ofertę systemów serwerowych Supermicro. Spośród oferty prezentowanej w sklepie, posiada w sprzedaży serwery typu Rack (1U, 2U, 3U i 4U) oraz Tower. Serwer Rack to rozwiązanie zarówno dla małych i średnich firm, które szukają profesjonalnych rozwiązań do infrastruktury sieciowej. Wśród różnorodnych modeli serwerów Supermicro, klienci powinni znaleźć serwery o parametrach, które sprostają ich potrzebom. Dzięki wyszkolonej obsłudze, po złożeniu zapytania możemy stworzyć gotową konfigurację idealnie dostosowaną do potrzeb klienta. Serwery Tower Supermicro, o innej konstrukcji niż Rack, są dla nich alternatywą, dzięki której administratorzy są w stanie dopasować produkt do dostępnej przestrzeni.

 

Systemy serwerowe Dell

 

Dell jest rozpoznawalną marką na rynku serwerowym, choć rozwiązania oferowane przez tę firmę są kierowane przede wszystkim do osób ceniących sobie gotowe i sprecyzowane maszyny. Serwery Dell są skonstruowane w taki sposób, żeby od razu rozpocząć na nich pracę bez martwienia się o odpowiednie dopasowanie poszczególnych podzespołów. W ofercie Bizserver znajdują się systemy serwerowe Dell RACK 1U i 2U, co gwarantuje elastyczność w doborze sprzętu pod konkretne potrzeby oraz dostępną przestrzeń.

 

 

Systemy serwerowe HPE

 

Hewlett-Packard Enterprise wychodząc naprzeciw potrzebom swoich obecnych oraz przyszłych klientów. Dostarcza takie produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aby było to możliwe, marka stawia na potężne i zarazem oszczędne systemy IT, szybko reagując na zmieniające się potrzeby rynku. W szerokiej ofercie Hewlett-Packard Enterprise znajdują się rozwiązania, które sprawdzają się w małych i średnich firmach, a także w dużych przedsiębiorstwach. HPE posiada bogate doświadczenie w branży serwerów, pamięci masowych, elementów sieci bezprzewodowych i przewodowych czy systemów konwergentnych.

 

Bizserver – autoryzowany dystrybutor Supermicro

 

W sklepie Bizserver od wielu lat sprzedawane są systemy serwerowe Supermicro. Od prefabrykowanych systemów dostosowanych do konkretnych zadań, poprzez komponenty i akcesoria serwerowe, aż po konfiguracje specyficzne dla klienta. Sklep oferuje technologię Supermicro SuperServer®, MicroBlade® i SuperBlade®. W ofercie Bizserver istnieją również serwery pamięci masowej służące do przechowywania danych. Jako certyfikowany partner Supermicro Bizserver może zapewnić dosłownie każdy produkt. Aby o tym przekonać się, należy odwiedzić stronę pod adresem URL: https://bizserver.eu/pl/

Event Hall w Fabryce Norblina to wyjątkowa przestrzeń eventowa w Warszawie, gdzie industrialny styl spotyka się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na ponad 600 m² można zorganizować różnorodne wydarzenia, od konferencji i bankietów po premiery filmowe. Do dyspozycji gości są sale kinowe z systemem Dolby Atmos®, przestronne lobby oraz 14-metrowy bar serwujący autorskie koktajle. Nowoczesne zaplecze audiowizualne, cateringowe i profesjonalna obsługa w zabytkowym otoczeniu Fabryki Norblina gwarantują unikatowy charakter każdego eventu.

Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne osadzone w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Kompelks hotelowy dysponuje 3 salami konferencyjnymi, 2 bankietowymi, 91 pokojami dla 196 gości oraz strefą SPA&Wellness

Idealne miejsce do zatrzymania się podczas imprez na Stadionie Narodowym. Niedaleka stacja metra Trocka umożliwia szybki dojazd do centrum. Stare Miasto w zasięgu ręki. Dogodny dojazd do centów handlowych Arkadia i M1.